Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kaski narciarskie

21 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bezpieczeństwo, ochrona, komfort i nowoczesny design, czyli…kaski narciarskie

Narciarstwo to ekstremalny sport, nawet jeżeli jeździsz rekreacyjnie. Na stoku może zdarzyć się wszystko, nie na wszystko masz wpływ, jednak na swoje bezpieczeństwo w znaczącym stopniu tak. Nie zawsze w Polsce był obowiązek noszenia kasku. Dzisiaj dzieci muszą jeździć w kasku, dorośli wciąż tylko mogą, jednak coraz więcej dorosłych narciarzy decyduje się na jego zakup. A Ty masz już kask czy może rozważasz tę inwestycję?

Kaski narciarskie – wybierz ten odpowiedni!

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jakim rozmiarze powinien być Twój idealnie dopasowany kask. W tym celu musisz zmierzyć obwód swojej głowy, ok. 1 cm nad linią brwi. A następnie dopasować otrzymaną wartość do wymiarów charakterystycznych dla konkretnego rozmiaru:

 Rozmiar  XS  S  M   L
 Obwód głowy w cm  48-52  52-55  55-59  59-63

Kaski narciarskie nie mogą być zbyt duże, ponieważ nie zapewnią odpowiedniej ochrony, istnieje duże ryzyko, że podczas jazdy lub upadku spadną nam z głowy. Powinny się dobrze trzymać, nawet jeżeli pasek pod szyją nie jest zapięty. Kaski narciarskie występują w kilku wariantach. Są modele z pełną skorupą, które wybierają profesjonaliści i doświadczeni amatorzy. Chronią zarówno głowę, jak również kark i uszy. Kaski z niepełną skorupą nie są tak bardzo zabudowane. Wyposażone są w miękką piankę na uszy, którą w dowolnym momencie można odpiąć. Są to kaski lżejsze, mniejsze i często w niższej cenie.

Pasuje do Twojej głowy i…gogli

Kask narciarski musi idealnie pasować do Twojej głowy. Każdy z modeli wyposażony został w pasek zapinany pod brodą. Najlepiej, jeżeli ma on miękką wyściółkę, wtedy nie będzie powodować otarć i nieprzyjemnych podrażnień skóry. Przy jego pomocy możesz zmniejszyć obwód paska i idealnie dopasować kask. Ważne jest to, aby kask można było z łatwością odpiąć i zapiąć w rękawicach.

Kaski narciarskie różnią się budową i wielkością, ale trzeba pamiętać, aby przy ich wyborze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do naszych gogli. Ramka gogli musi idealnie pasować do kasku, między tymi dwoma elementami powinna być tylko niewielka przestrzeń. Zwróć również uwagę na szerokość zapięcia w tylnej części kasku.