Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Smary i narzędzia do serwisu snowboardu

19 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Domowy serwis snowboardowy – smary i narzędzia do serwisu deski

Sprzęt w dobrej kondycji to większa przyjemność z jazdy i jego dłuższa żywotność. Zainwestowałeś w wysokiej jakości deskę, teraz powinieneś o nią zadbać w ten sposób, aby służyła Ci przez kilka sezonów. Pamiętaj o konserwacji po sezonie i serwisie przed wyjazdem na stok kolejnego roku. Wielu snowboardzistów decyduje się na pomoc serwisantów. Możesz jednak samodzielnie zatroszczyć się o swój sprzęt, wyposażając swój garaż lub piwnicę w kilka urządzeń i akcesoriów.

Jeżeli często korzystasz ze swojej deski, wiesz, iż uszkodzenia i ślizgu i krawędzi nie należą do rzadkości. Mogą być to niewielkie zarysowania, a także większe ubytki. Możesz dokonać naprawy samodzielnie, szybko i bez pomocy fachowca.

Ostrzymy krawędzie

Powinno się to robić regularnie, przed każdym sezonem. Nie zawsze o tym pamiętamy, czego efektem jest utrata przez nie ostrości i tym samym mało komfortowa a nawet niebezpieczna jazda. Do ostrzenia krawędzi używamy specjalnych pilników o różnej twardości. Zawsze zaczynamy ostrzyć deskę od krawędzi ślizgu, a dopiero potem zajmij się krawędzią górną.

Smarujemy ślizg

Po naostrzeniu krawędzi przechodzimy do regeneracji ślizgu. Należy zadbać o to, aby był gładki i śliski, co sprawi, że deska będzie dobrze poruszała się po śniegu w każdych warunkach. Musisz najpierw ślizg oczyścić z zabrudzeń i usunąć resztki starego smaru. Wszelkie ubytki wypełniamy pałeczkę P-texu, którą należy podpalić i poczekać, aż zacznie się topić. W ten sposób wypełni ubytki na ślizgu.

Musisz jeszcze nasmarować swoją deskę. Potrzebować będziesz smaru, żelazka do smarowania i cykliny. Najlepszym wyborem będzie smar nakładany na ciepło, jest znacznie bardziej wydajny i pozwala tym samym osiągnąć dłuższy efekt niż smary np. w spray’u. Nakładamy go przy pomocy żelazka i wykonując koliste ruchy, smarujemy nim ślizg. Nadmiar usuwamy cykliną.

Stworzenie własnego serwisu w domowych warunków jest proste i nie wymaga od Ciebie inwestycji w wiele narzędzi. Tak naprawdę potrzebujesz tylko żelazka, smaru, cykliny i pilników. Oczywiście przydadzą się też dobre chęci. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszym sklepie. Wyposażysz swój „warsztat” kompleksowo!