7
artykuł artykułów dla

Piłki lekarskie, wall ball

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Waga obciążenia

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Piłki lekarskie zastąpią sztangę i wzmocnią mięśnie

Kojarzysz je z zajęciami wf-u w szkole? Teraz możesz je wykorzystać w swoim cross treningu! Trenuj zwinność, szybkość, kondycję i siłę – uzupełnij swój trening o ćwiczenia z piłką lekarską, jak robią to bokserzy i zawodnicy MMA. Piłki lekarskie były przez wiele lat niedocenianym sprzętem treningowym, dzisiaj większość sportowców nie wyobraża sobie bez nich swojego codziennego treningu. Skutecznie zastępują sztangę, ale też są świetnym uzupełniającym narzędziem treningowym. Z wykorzystaniem piłki możesz wykonać kompleksowy trening całego ciała.

Przykładowe ćwiczenia z piłką lekarską

Wybierz z oferty Decathlon piłkę lekarską o wadze dostosowanej do swoich możliwości. Dla początkujących polecamy piłkę 1-, 2- lub 3-kilogramową dla bardziej zaawansowanych 4- i 5-kilogramową. Co możesz z nią zrobić?

Ćwiczenie, które doskonale znasz ze szkoły, z lekcji wf-u, czyli rzut piłką lekarską do przodu i tyłu. Poprawia ono siłę eksplozywną mięśni. Piłkę lekarską wykorzystasz również przy wyskokach i skokach, dzięki czemu ćwiczenia będą trudniejsze i bardziej wymagające. Wykonuj z nią brzuszki, angażując przy tym głębsze partie mięśniowe. Skuteczność wykroków i przysiadów zwiększysz, trzymając piłkę w dłoniach. Dla najbardziej zaawansowanych i doświadczonych polecamy pompki na piłce lekarskiej. Możesz je wykonać, podkładając piłkę pod klatkę piersiową lub stabilizując pozycję podczas pompek na jednej ręce.

Wall Ball – nowe wcielenie piłki lekarskiej

W ofercie Decathlon znajdziesz nie tylko typową piłkę lekarską, lecz także jej unowocześnioną wersję, czyli wall ball, wykonaną z bardzo mocnego, warstwowego materiału wykorzystywanego do produkcji worków bokserskich. Wall ball wypełniona jest specjalnym granulatem, który nadaje piłce odpowiednią wagę. Doskonale sprawdzi się jako alternatywa dla typowej piłki lekarskiej, możesz ją wykorzystać do treningu zarówno w domu, na sali treningowej, jak i w plenerze.

A Ty próbowałeś już ćwiczeń z piłką lekarską? Dzięki nim poprawisz koordynację ruchową i wzmocnisz mięśnie. Jej ogromne możliwości pozwalają na wykonywanie bardzo wszechstronnych ćwiczeń, więc Twój trening będzie efektywniejszy, skuteczniejszy i jeszcze ciekawszy.