Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Karimaty, maty, materace

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Karimaty, materace, maty samopompujące – u nas wiele możliwości

Biwak, trekking czy outdoorowa wyprawa? Niezależnie, jaką formę wypoczynku wybierzesz oraz jaki kierunek obierzesz, musisz mieć nie tylko namiot trekkingowy, ale też wygodne miejsce do spania. Tak, nawet na biwaku, kiedy łóżko organizujesz sobie samodzielnie, możesz spać w komfortowych warunkach. Do wyboru masz kilka możliwości – materac samopompujący, karimatę bądź matę. Każda z tych propozycji sprawdzi się dobrze, jednak to od Twoich indywidualnych preferencji zależy, na czym spać Ci się będzie najlepiej.

Sen jest ważny, szczególnie podczas wymagających wypraw. To prawdziwa regeneracja dla organizmu, źródło siły i energii. Materac samopompujący, karimata i mata pomogą Ci utrzymać swoje ciało i organizm w dobrej formie, nawet po ciężkim dniu.

Tradycyjnie karimata

Jest powszechnie stosowana w świecie outdoorowym od długich lat. Można uznać, że to jedno z pierwszych „łóżek” miłośników trekkingu i biwakowania. Jest lekka i z powodzeniem można przypiąć ją do plecaka, nie jest dodatkowym obciążeniem dla naszych pleców i ramion – to jej duży atut. Co więcej, zapewnia komfort termiczny, który zależy od grubości karimaty, rodzaju pianki i konstrukcji karimaty. Rewolucją było zastosowanie po raz pierwszy pianki PE, potem doczekaliśmy się bardziej nowoczesnego rozwiązania – pianki EVA. Karimaty składają się z jednej, dwóch lub trzech warstw, a obecność folii aluminiowej zapewnia dodatkową izolację termiczną.

Nowocześnie materac samopompujący

Przez niektórych nazywany po prostu matą samopompującą jest połączeniem tradycyjnego materaca i karimaty. Cechuje się niską wagą karimaty i doskonalą izolacją termiczną standardowego materaca. Materac samopompujący zamknięty jest w pokrowcu. Otwierając zawór, uruchamiamy proces samoczynnego pompowania. Może się okazać, że konieczne będzie dopompowanie go ustami, aby uzyskać odpowiednią dla siebie twardość. To opcja, która na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nowości i zwolennikom wygody.

Nie wiesz, co wybrać? Przede wszystkim musisz uwzględnić swój cel podróży – czy jest to kemping lub pole namiotowe czy może planujesz aktywny wypoczynek w górach, codziennie w innym miejscu? W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie materac samopompujący bądź standardowy materac, który również znajdziesz w naszym sklepie, z kolei w drugim masz wybór – praktyczniejsza jednak będzie tradycyjna karimata.