Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą

Plecaki w góry

35 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Plecak trekkingowy w góry – król outdooru jest tylko jeden

Niekwestionowany, jedyny i wciąż niedościgniony, czyli plecak trekkingowy, trudno sobie wyobrazić trekking z torbą na ramię. W górach szczególnie ważne jest, aby wędrówka była bezpieczna, co jest argumentem przemawiającym, że każdy trekker powinien mieć na swoim wyposażeniu odpowiednio dopasowany do swoich możliwości, rodzaju trasy i długości wędrówki plecak trekkingowy.

To kolejny istotny element wyposażenia trekkingowego, w związku z czym zwróciliśmy na niego uwagę w polecanych produktach. Wybór plecaka nie należy do najłatwiejszych, ponieważ dostępność wielu wielkości, wzorów i pojemności jest coraz większa. W Decathlon znajdziesz plecak trekkingowy na krótkie piesze wycieczki, jak też na kilkudniowe wyprawy w trudnych warunkach.

Plecak turystyczny – wzorowa wersja

Czym się kierować przy jego wyborze? Powinieneś zwrócić uwagę na jego pojemność. Plecak 30l lub 20l będzie dobrym rozwiązaniem na krótsze trasy. Jeżeli planujesz dłuższy wypad, wybierz plecak 40l, z kolei dla prawdziwych pogromców przygód, którzy decydują się na górską wyprawę nawet na kilka tygodni, polecamy plecak 60l.

Sercem każdego plecaka jest komora, czyli miejsce na Twój największy ekwipunek. W mniejszych plecakach najczęściej znajduje się jedna komora, w większych mogą być dwie lub więcej. W dolnej części plecaka dodatkowo możesz znaleźć zamek, który ułatwia dostęp do przedmiotów umieszczonych na dnie plecaka.

Plecak w góry może ponadto posiadać klapę chroniącą jego zawartość i komin zakończony ściągaczem pozwalającym na zwiększenie pojemności plecaka. Praktyczne boczne kieszenie posłużą Ci na schowanie drobiazgów i rzeczy, do których chcesz mieć łatwy dostęp. Nie bez powodu producenci umieszczają przy plecaku ściągacze, troki i pętelki. Dzięki nim możesz zwiększać i zmniejszać pojemność plecaka oraz przymocować do niego większe rzeczy, np. matę turystyczną.

Dziecięcy plecak w góry

Każdy, nawet najmłodszy, wędrowiec powinien być odpowiedzialny za noszenie swoich rzeczy. Jeżeli wędrujesz ze swoim dzieckiem, również jemy podaruj kolorowy plecak w góry. Jest niewielkich rozmiarów, z jedną przegrodą i kieszonkami zewnętrznymi, idealny na pelerynę przeciwdeszczową, bidon oraz batonik.