Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Turystyka górska

218 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Turystyka górska – lekkim krokiem po górskich szlakach

Nie każdy musi się wspinać i zdobywać wysokie szczyty, ale każdy może cieszyć się urokiem górskich krajobrazów. Dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi i wybierają ścieżki mniej wymagające, polecamy turystykę górską, czyli wyprawy w niższe partie gór i na szlakach o mniejszym poziomie trudności. To świetna propozycja dla początkujących trekkerów, dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Spacer po górach może być też świetnym oderwaniem się od codziennej wspinaczki.

Do wycieczek górskich trzeba się odpowiednio przygotować. Nie można lekceważyć niższych gór i łatwiejszych szlaków, na nich również może być niebezpiecznie. Co więcej, pogoda w górach zmienną jest i nierzadko słońce skąpane jest w strugach deszczu. Tutaj wszystko się może zdarzyć, dlatego Decathlon przygotuje Cię na każde warunki.

Odzież turystyczna w sam raz na górskie wycieczki

Materiałowe spodnie, casualowa koszula, spódnica lub sukienka w kwiaty? Turystyka górska nie akceptuje takie ubioru, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i wygodę – te dwie cechy łączą się ze sobą, co doskonale potwierdza odzież turystyczna dostosowana do wymagających warunków górskich. Potrzebujesz sportowej odzieży, która cechuje się wygodą, gwarantuje swobodę ruchów, zapewnia komfort termiczny, chroni przed wiatrem, deszczem, ale również słońcem. Proponujemy Ci ciepły polar turystyczny, który utrzyma właściwą temperaturę Twojego ciała i nie pozwoli mu się wychłodzić. Uzupełnij go o koszulkę – praktyczną z krótkim rękawem, oddychającą i przewiewną. W Twoim bagażu muszą się również znaleźć spodnie turystyczne z elastycznej, wodoodpornej i wytrzymałej tkaniny. Obowiązkowo zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i buty turystyczne. To, co masz na nogach, jest odpowiedzialne najbardziej za Twój komfort oraz bezpieczeństwo. Dzięki dobrej stabilizacji i amortyzacji zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia kontuzji. Stopa ma zapewnione właściwe warunki, aby przez długie godziny wykonywać bardzo ciężką pracę.

Plecak turystyczny i kijki trekkingowe

Bez plecaka raczej trudno wyruszyć na szlak. Na jednodniową wycieczkę w górach w zupełności wystarczy plecak 30l, zmieścisz w nim zarówno kurtkę przeciwdeszczową lub ciepłą bluzę, wodę i kanapki. Kijki trekkingowe ułatwią Ci spacer w przypadku podejść o większym nachyleniu, a także przyśpieszą Twój krok.

Turysto, góry wzywają!