#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Szybkie wędrówki po górach

33 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Szybkie wędrówki po górach – wygraj z czasem i własnymi słabościami!

Spokojne spacery po równinnym terenie Cię nudzą? Górskie szlaki pokonujesz w krótszym czasie niż większość miłośników gór? Jesteś zwinny i możesz pochwalić się doskonałą formą? W górach czujesz się jak ryba w wodzie, jesteś głodny przygód, lubisz łączyć aktywność fizyczną i miłość do gór, jesteś zwolennikiem szybkich wędrówek po górach. To dla Ciebie jest oferta odzieży i sprzętu trekkingowego przystosowanego do takiej aktywności fizycznej. Wybraliśmy produkty, które pomogą Ci przy każdej okazji na górskim szlaku wygrywać z czasem i pokonywać swoje słabości – zawsze bezpiecznie i w możliwie jak największym komforcie.

Przy szybkich wędrówkach wygoda jest szczególnie ważna. Odzież turystyczna musi być elastyczna, odpowiednio dopasowana do ciała, skutecznie odprowadzająca wilgoć na zewnątrz. Buty trekkingowe niech wyróżniają się doskonałą amortyzacją i stabilizują stopę, utrzymując ją we właściwej pozycji. Plecak turystyczny nie powinien Ci przeszkadzać, a pomagać, dlatego Decathlon proponuje plecaki o niewielkiej pojemności, jednak mieszczące najważniejsze rzeczy podczas wędrówki górskiej. Dzięki małym rozmiarom i smukłym sylwetkom nie obciążają pleców i ramion oraz nie utrudniają przejścia przez wąskie szczeliny.

Bo szybkość zależy od…butów

Czy wyobrażasz sobie, że biegacz mógłby biegać w butach, których chodzi na co dzień, nieprzystosowanych do uprawiania tak intensywnej aktywności? Podobnie outdoorowiec, preferujący szybkie wędrówki w górach nie może wyjść na szlak w obuwiu nieprzystosowanym zarówno do nawierzchni i warunków pogodowych, jak też stylu chodzenia. Decathlon proponuje buty turystyczne przeznaczone na krótkie i długie wędrówki po technicznym terenie, w każdą pogodę. Wykonane są one z wodoodpornej membrany, wyposażone w podeszwę zapewniającą doskonałą przyczepność i świetnie utrzymujące stopę w stabilnej pozycji.

Odzież turystyczna przystosowana do Twojego szybkiego tempa

Nie sprawdzą się luźne spodnie i bluzy, nie najlepiej będziesz czuć się w kilku warstwach ubrań. Wybierz elastyczne legginsy z nogawkami sięgającymi za kolana, krótkie spodenki turystyczne lub długie spodnie przylegające do ciała. W plecaku zabierz lekką kurtkę przeciwdeszczową. Plecak… najlepszym wyborem będzie model z pasem biodrowym, który odciąży Twoje ramiona i pozwoli Ci iść szybciej. Tempo przyśpieszyć również dzięki kijkom trekkingowym.