Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty żeglarskie

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty żeglarskie – stąpaj mocno po pokładzie

Przygotowując się do swojego pierwszego rejsu, nie możesz zapomnieć o podstawowych elementach garderoby. Wśród nich są buty żeglarskie, które są przystosowane do wyjątkowych warunków panujących na jachcie, na morzu i jeziorze. O tym, że typowe buty sportowe czy także te, które nosimy na co dzień, nie staną na wysokości zadania, przekonali się Ci, którzy zdecydowali się zaoszczędzić na żeglarskim ekwipunku. Pokład jest śliski, często mokry, zdarza się, że przez długie godziny pada deszcz. Może też świecić mocne słońce i tym samym być bardzo gorąco. Stopa w takim przypadku się poci i wypoczynek na jachcie przestaje być przyjemnością. Obuwie żeglarskie spełnia wszystkie warunki, które pozwolą Ci wygodnie i pewnie stąpać po pokładzie.

Obuwie żeglarskie – kluczowe priorytety

Wybierając buty żeglarskie, należy uwzględnić przede wszystkim 3 najważniejsze cechy. Muszą posiadać antypoślizgową podeszwę, aby móc zapewnić Ci dobrą przyczepność do podłoża. Doskonale sprawdza się gumowy spód buta, który powinien dodatkowo być w kolorze białym. Zgodnie z zasadami żeglugi podeszwa nie może brudzić pokładu. Dopasuj buty żeglarskie do swojej stopy. Istotna jest wygoda ich noszenia. Przylegająca dobrze cholewka pozwoli Ci zachować stabilność, a także swobodnie poruszać się niezależnie od warunków. Co więcej, unikniesz ryzyka nieprzyjemnego otarcia skóry. Buty żeglarskie ubieramy bardzo często (przynajmniej tak być powinno) na gołe stopy. To oznacza, że ich cholewka musi być możliwie jak najbardziej przewiewna. Najlepiej współpracującymi z naszą skórą materiałami, są len, bawełna, ale też skóra naturalna i zamsz. Twoje stopy w takich butach nie będą się przegrzewać i pocić.

Buty żeglarskie męskie i damskie na deszcz

Zamszowe buty żeglarskie na pewno warto podczas deszczu zamienić na nieprzemakalne kalosze. Klasyczne „gumiaki” cechują się wodoodporną cholewką. Ich podeszwa jest antypoślizgowa, a wiec unikniesz ryzyka upadku i ewentualnego uszkodzenia ciała. Dzięki rowkom woda jest szybko i skutecznie spod butów odprowadzana. Kalosze muszą być wykonane z tworzywa, które jest odporne na działanie wody morskiej.