Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Długie pianki surfingowe

19 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Pianki surfingowe na każdy klimat

Po co Ci właściwie pianka surfingowa? To ona odpowiada za Twój komfort termiczny, jak również zapobiega wyziębieniu organizmu. Dzięki niej możesz cieszyć się z uprawiania tej aktywności prawie przez cały rok. Ponadto występuje w różnych wariantach, więc możesz wybrać tę odpowiednią, dopasowując ją do klimatu oraz temperatury wody i powietrza w miejscu, w którym surfujesz. Niektórzy korzystają z fal możliwie jak najdłużej, przedłużając swój sezon o wiosnę i jesień. Inni z kolei uprawiają ten sport typowo rekreacyjnie, tylko podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze. Każdemu jednak potrzebna jest pianka surfingowa.

Pianka surfingowa – długość i grubość

Ze względu na długość możemy wyróżnić kilka rodzajów pianek. Fullsuit to pianki z długimi rękawami i nogawkami. Mogą dodatkowo posiadać kołnierz, który przyda się szczególnie w chłodniejszych akwenach. Pianka surfingowa krótka posiada krótkie rękawy oraz nogawki. Sprawdzi się doskonale podczas surfowania latem, w gorące dni. Short Arm natomiast to pianki z długimi nogawkami, ale krótkimi rękawami. Polecamy je osobom, które chcą wcześniej zacząć sezon. Long Arm, najmniej popularne warianty, posiadają krótkie nogawki i długie rękawy.

Pianka surfingowa może być grubsza lub cieńsza. Im woda i powietrze są zimniejsze, tym pianka powinna być grubsza. Przy temperaturze wody 18-25°C polecamy pianki o grubości 2 mm. Jeżeli woda jest zimniejsza, ma 12-17°C, wybierz piankę o grubości 3/2 mm, a przy 8-11°C piankę 4/3 mm, 5/4 mm albo 6 mm. Oczywiście każdy z nas odczuwa temperaturę w inny sposób, więc Twoje preferencje również mają ogromne znaczenie.

To również ma znaczenie!

Grubość i długość to nie wszystko. Pianka surfingowa może mieć suwak na plecach lub klatce piersiowej. Pierwsza opcja jest wygodniejsza w zakładaniu. Zapięcie na klatce piersiowej jest mniej praktyczne, jednak zapewnia bardzo dobrą szczelność. Niektóre modele posiadają dodatkowo nakolanniki chroniące przed otarciami. Mankiety pianki powinny dobrze przylegać – w przeciwnym razie mogą się podwijać, zwiększając tym samym ilość wody, jaka przedostaje się pod ubranie. Sprawdź także krótkie pianki surfingowe