1
artykuł artykułów dla

Buty snowboardowe damskie

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty snowboardowe damskie – Twój pierwszy snowboardowy nabytek

W kwestii butów snowboardowych nie warto iść na kompromis. To ten element sprzętu, który decyduje o Twojej wygodzie oraz komforcie. Właściwe ich dopasowanie to gwarancja znacznie lepszej techniki jazdy, ponieważ czujesz się pewniej, lepiej sterujesz deską i kontrolujesz jej skręty. Buty snowboardowe damskie są dopasowane do profilu topy kobiety, najczęściej nie są tak szerokie jak buty męskie. Przy ich wyborze kierujemy się jednak tymi samymi parametrami, co mężczyźni.

Budowa buta snowboardowe damskiego i męskiego jest taka sama, dlatego zwracamy uwagę na te same parametry techniczne.

Elastyczność butów snowboardowych

W zależności od tego, jaki styl jazdy preferujesz, powinnaś wybrać buty miękkie lub twarde. Bardziej elastyczną parę wybierz, jeżeli należysz do grupy snowboardzistów all-mountain, którzy w zależności od możliwości jeżdżą po przygotowanych stokach i dziewiczych trasach. Jeżeli preferujesz tereny poza trasą i masz deskę typu Freeride, to lepszą opcją będą dla Ciebie buty twarde. Dobrze sprawdzą się przy szybkiej jeździe i zapewnią lepszą precyzję przy skrętach. Lubisz dobrą zabawę i najwięcej czasu spędzasz na snowparku? Tym razem również postaw na buty snowboardowe damskie miękkie. Sprzyjają dobrej zwrotności, dynamice, a także szybkiej reakcji.

Metody zapinania

Buty snowboardowe damskie mogą posiadać różny system zapinania. Tradycyjnym jest sznurowanie, umożliwiające bardzo dobre dopasowanie buta. Ze względu na niedostateczną wygodę powstały bardziej zaawansowane systemy, jak paski ściągające, system boa, aluminiowe haczyki blokujące sznurówki, system szybkiego sznurowania eyestay i SCL.

W zależności od modemu buty snowboardowe damskie mogą być dodatkowo wyposażone w antybakteryjną wkładkę, gumowe wzmocnienie na palcach, pięcie i w okolicy kostek, profilowane oraz termoformowalne kieszenie z przeznaczeniem na kostkę i amortyzującą wkładkę EVA.

Buty snowboardowe występują w różnych wariantach kolorystycznych. Warto jest je dopasować pod tym względem do swojej deski i ubrania na stok. Dzięki temu stworzysz kompletny, spójny zestaw, który pozwoli Ci nie tylko czuć się dobrze, ale również świetnie wyglądać.