Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Piłki do ćwiczeń

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Piłki do ćwiczeń – trening dla każdego!

To wyjątkowy sprzęt do ćwiczeń, który znaleźć można nie tylko na siłowni i sali fitness, lecz także w gabinecie rehabilitacyjnym, a nawet na porodówce! Piłki do ćwiczeń początkowo wykorzystywane były jedynie przez fizjoterapeutów. Dostrzeżono w nich jednak ogromny potencjał, który można spożytkować podczas treningu wzmacniającego, rozluźniającego i relaksującego. Dzisiaj piłki do ćwiczeń są obecne w każdym klubie fitness, a coraz częściej, szczególnie przez kobiety, wybierane do domowej siłowni.

Piłki do ćwiczeń – którą do jakich ćwiczeń wybrać?

Klasyczne piłki do ćwiczeń są elastyczne, mają różne rozmiary i wykonuje się je z gumy PCV, która charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi. Jej średnica wynosi od 56 do 75 cm. Mogą mieć różną grubość – im jest ona większa, tym piłka jest trwalsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne piłki do ćwiczeń wykonuje się z elastycznej pianki ABS, która wykazuje lepszą odporność na przebicie i przetarcia. W przypadku przebicia powietrze uchodzi bardzo powoli, a więc nie ma ryzyka gwałtownego upadku. W ćwiczeniach rehabilitacyjnych i ogólnorozwojowych wykorzystuje się mini piłki, które można podkładać pod ręce i nogi. Funkcję masującą mają piłki do ćwiczeń z wypustkami, a modele z uchwytami pozwalają skakać na piłce, co może być ciekawym urozmaiceniem treningu cardio.

Korzyści z ćwiczeń z piłką

Piłki do ćwiczeń otwierają przed Tobą nieograniczone pole możliwości wykonywania różnych rodzajów treningu na wszystkie partie ciała. Dzięki nim wzmocnisz i rozciągniesz mięśnie tułowia, miednicy, pleców, brzucha i mięśni stabilizujących głowę. Wykorzystaj piłkę do utrzymania ruchomości stawów i poprawy równowagi, mobilności oraz siły. To doskonały sposób również na relaks, pozbycie się stresu i złagodzenie bólu głowy czy kręgosłupa.

Chcesz urozmaicić swój domowy trening, spróbować czegoś nowego i zwiększyć zakres możliwości ćwiczeń na wszystkie partie ciała? Z piłką do ćwiczeń to naprawdę proste! Sprawdź także maty gimnastyczne i skakanki.