Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Okulary polaryzacyjne

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Okulary polaryzacyjne, czyli skuteczny sposób na odblaski

Woda, śnieg, mokra jezdnia, szyba… Wszystkie te powierzchnie sprzyjają tworzeniu się odblasków, które utrudniają prawidłowe widzenie. Problem ten w sposób szczególny dotyczy więc kierowców, wędkarzy, miłośników sportów wodnych, narciarzy i snowboardzistów. Intensywne słońce w takich warunkach jest wyjątkowo uciążliwe. Czy podczas pobytu na stoku narciarskim, nad jeziorem czy jadąc samochodem możesz w takich warunkach dobrze widzieć? Rozwiązaniem problemu są okulary polaryzacyjne.

Jak działają okulary polaryzacyjne?

Jest bardzo słoneczny dzień, może być lato, zima lub wiosna. Z nieba docierają do powierzchni ziemi promienie słoneczne rzucane pod określonym kątem. Niestety w przypadku konkretnych powierzchni są one rozpraszane wielokierunkowo, mieszają się i krzyżują, a przy tym uniemożliwiają prawidłowe widzenie. Pojawiają się odblaski, które „oślepiają” nas na stoku narciarskim, nad jeziorem i nad rzeką oraz podczas jazdy samochodem. Okulary polaryzacyjne mają specjalne filtry, które porządkują wiązkę rozproszonego światła, tłumią refleksy świetlne, a my możemy zobaczyć więcej bez mrużenia oczu.

Okulary wędkarskie z polaryzacją

Szczególnie upodobali je sobie wędkarze. Dzięki nim mogą zajrzeć w głąb wody przy bardzo intensywnym promieniowaniu słonecznym i tym samym dostrzec okaz, na który polują. Dodatkowo okulary wędkarskie polaryzacyjne poprawiają kontrast widzenia, co przekłada się na samopoczucie. Wyobraź sobie długie godziny nad jeziorem spędzone w ostrym słońcu. Po tym czasie kolory, które widzimy, stają się wyblakłe, co na pewno nie sprzyja celności rzutów wędki. Zaletą polaryzacji jest też wierne odwzorowanie obrazu, który wydaje się uwypuklony, a obiekty większe, niż są w rzeczywistości. Okulary polaryzacyjne to również skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV i jego skutkami. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób narządu wzroku.

Wszyscy uwielbiamy słońce, ale wszyscy jesteśmy także narażeni na niedogodności z nim związane. Wiele z nich mogą wyeliminować okulary polaryzacyjne! Sprawdź także okulary przeciwsłoneczne.