Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Apteczki pierwszej pomocy

5 artykuł artykułów

Sortuj

 

Apteczki pierwszej pomocy ratunkiem dla zdrowia i… życia

Znajdziemy ją w każdym budynku użytku publicznego, samochodzie, biurze i każdej szkole. Nie może jej też zabraknąć w naszych domach i obiektach sportowych. Znajdziesz w niej wszystkie podstawowe narzędzia oraz akcesoria, przy pomocy których opatrzysz skaleczenie, zapobiegniesz nadmiernej utracie krwi po urazach, a także usztywnisz złamanie. Apteczka pierwszej pomocy pozwoli Ci zapobiec ewentualnym powikłaniom pourazowym, ale przede wszystkim spełnić moralny obowiązek udzielenia pomocy tym, których zdrowie i życie jest zagrożone.

Apteczka w pracy, domu i podróży

Do wyboru mamy kilka wariantów apteczek z różną zawartością i o odmiennym przeznaczeniu, jednak łączy je jedno – umożliwiają opatrzenie ran i zabezpieczenie urazów wymagających interwencji lekarza.

Apteczka samochodowa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu, jednak trudno sobie wyobrazić, że nie będziemy mieli do niej dostępu jako świadkowie wypadku. Powinny się w niej znaleźć bandaże, plastry, nożyczki, rękawiczki, folia życia, kompresy gazowe i chusta życia. Zawartość apteczki domowej zależy od preferencji, obok bandaży i plastrów mogą się w niej również znaleźć potrzebne dla wszystkich domowników leki. Apteczki pierwszej pomocy warto mieć także w podróży. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się małe, poręczne apteczki, które zmieszczą się do plecaka.

Apteczka – wspieraj ludzkie zdrowie i życie

Udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego człowieka, który jest świadkiem wypadku. Obojętność w takich sytuacjach może skutkować odpowiadaniem za swoje czyny przed sądem. Świadomość, że to od Ciebie zależy ludzkie życie, jeszcze bardziej motywuje Cię do podjęcia konkretnych działań na rzecz osoby potrzebującej Ciebie i Twojego wsparcia. Trudno sobie wyobrazić sytuację, że musisz opatrzyć ranę bez plastrów i bandaża. Apteczkę zawsze należy mieć przy sobie, nigdy bowiem nie wiesz, kiedy to od Ciebie będą zależały losy drugiego człowieka.

Mamy do wypełnienia wspólną misję – jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni! Sprawdź także stabilizatory i ogrzewacze.