Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Sznurowadła do butów

16 artykuł artykułów

Sortuj

 

Sznurowadła do butów – komfort i bezpieczeństwo chodzenia

Czy sznurowadła do butów mogą pozbawić Cię wygody i sprawić, że nawet miejski spacer nie będzie przyjemny? Rozwiązują się po przejściu kilkudziesięciu metrów, but zsuwa się z pięty przy każdym kroku, na stromych podejściach palce „zjeżdżają” do przodu, ocierając się o przednią część buta… Czy można to nazwać przyjemnym spacerem? Wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi na sznurowadła do butów wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi. Dopiero w momencie ich przetarcia lub zerwania, kiedy konieczna jest ich wymiana, okazuje się, że mogą diametralnie poprawić komfort chodzenia. Dopasuj je do rodzaju butów, wybierz sznurowadła, które sprawdzą się w warunkach, w jakich korzystasz z danego obuwia.

Sznurowadła do butów trekkingowych

Są grubsze od tych tradycyjnych, często mają okrągły przekrój i wykonuje się je z ciasno splecionych włókien. Dzięki temu są odporne na ścieranie i przerwanie, doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, takich jak skaliste podłoże, deszczowa pogoda i niskie temperatury. Sznurowadła do butów trekkingowych muszą być więc solidne, wytrzymałe i wykonane z poliestru lub nylonu.

Sznurowadła do butów sportowych

Do sportowych butów wybierz sznurowała gładkie, wykonane z poliestru. Są dostępne w kilku kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do wyglądu swoich butów. Najpopularniejsze są białe i czarne sznurowadła do butów sportowych, ale możesz też nadać swoim butom oryginalnego charakteru, decydując się na wariant w mocnym kolorze, np. zielonym.

Sznurowadła do butów na co dzień

W tym przypadku możesz sobie pozwolić na większe szaleństwo i poświęcić więcej uwagi wyglądowi swoich sznurowadeł. Ich kolor musi współgrać z estetyką Twoich butów. Wykorzystaj je jako element ożywiający nudne trampki, a te zyskają wtedy nowy wygląd i charakter.

W ofercie Decathlonu dostępne są też sznurowadła do butów konnych. Do sztybletów polecamy sznurowadła wykonane z naturalnego surowca – bawełny. Oferujemy też warianty przeznaczone do łyżew. Sprawdź także impregnaty do butów i wkładki do butów.