Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Czapki i opaski fitness

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Czapki i opaski fitness – nie daj się upałom!

Fitness można trenować wszędzie, nawet na świeżym powietrzu. Kiedy słońce zaczyna świecić mocniej, a temperatura powietrza wyraźnie wzrasta, w parku pojawiają się fani aktywności fizycznej. Jedni biegają, drudzy jeżdżą na rowerze i rolkach, a inni ćwiczą jogę, stretching, a nawet wykonują trening siłowy. Sport uprawiany w plenerze wymaga odpowiedniego przygotowania, oprócz standardowego stroju sportowego będziesz potrzebować jeszcze kilku akcesoriów, a właściwie jednej rzeczy – czapki fitness.

Czapki fitness do ochrony przed słońcem

Słońce to przyjemność, niekiedy jednak jest bardzo niebezpieczne i zagraża naszemu zdrowiu. W okresie wiosenno-letnim podczas treningów zaleca się picie większej ilości wody, ale też trzeba pamiętać o właściwej ochronie głowy, kiedy trening wykonujemy na zewnątrz. Czapki fitness pozwolą Ci bezpiecznie, bez ryzyka udaru i osłabienia, trenować nawet przy mocniejszym słońcu. Brak czapki i przegrzanie głowy wywołuje zawroty głowy, osłabienie, mdłości, problemy z koncentracją, przemęczenie i udar cieplny.

Szukaj czapki fitness z daszkiem. To dodatkowa ochrona Twoich oczu i większy komfort treningu bez utrudniającego widoczność, świecącego w oczy słońca. Łatwo dopasujesz ją do głowy, jeśli będzie miała regulację. Musi być też lekka, dlatego najlepszym wyborem będą czapki fitness z bawełny.

Opaski fitness w plener i na siłownię

Kobiety w trakcie treningu muszą zadbać o więcej rzeczy niż panowie. Ich często długie włosy wpadają do oczu i utrudniają wykonywanie niektórych ćwiczeń. Zwiąż je gumką, zepnij spinkami, a jeżeli wciąż Ci przeszkadzają, spróbuj korzystać z opaski fitness. Cienką opaskę zakładamy na głowę, a ona podtrzymuje włosy. Jest rozciągliwa, ale nie uciska głowy, dlatego z powodzeniem ją dopasujesz. Jeżeli zależy Ci, aby włosy pozostały suche po treningu, zabierz ze sobą grubą opaskę fitness, poczujesz się wtedy bardziej komfortowo.