Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Polary, softshelle dziecięce

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Polary i kurtki softshell dla dzieci – ciepło, cieplej, najcieplej

Rodzice ubierają swoje dzieci przede wszystkim tak, aby nie zmarzły. Ich priorytetem jest zapewnienie im ciepła w mniej i bardziej chłodne dni. Szukają sposobu na skuteczne pokonanie niesprzyjającej pogody. Ciepła warstwa ubrania jest szczególnie ważna w trakcie wędrówek po górach czy jesiennych spacerów. Najlepszą ochroną w takich warunkach będą kurtki softshell dla dzieci oraz polary chłopięce i dziewczęce. Oba elementy ubioru mają jedną główną funkcję – chronić przed chłodem. Chyba dobrze wpisują się w Twoje oczekiwania, prawda?

Sofsthell dziecięcy – dlaczego powinien znaleźć się w szafie Twojego dziecka?

Softshell to przeciwieństwo hardshell, który zapewnia 100% ochrony przed deszczem i wiatrem. Tak naprawdę jednak czas spędzony na zewnątrz podczas deszczowej pogody stanowi zaledwie 10% całego czasu, podczas którego przebywamy na świeżym powietrzu. Nie zawsze potrzebujemy więc wodoodpornej kurtki, a jedynie skutecznej ochrony przed chłodem. To dlatego softshell dziecięcy będzie dobrą opcją dla Twojego malucha – zimny wiatr jest częściej pojawiającym się czynnikiem wychładzającym nasz organizm. Kurtki softshell dla dzieci zatrzymują wiatr, a przy tym charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami oddychającymi, znacznie lepszymi niż wspomniany już hardshell. Niektóre odmiany softshell chronią dodatkowo przed niewielkim deszczem, pozwalając mu spływać po powierzchni kurtki. Znajdziesz je również w ofercie Decathlonu.

Polary dziewczęce i chłopięce – powrót do korzeni

Przez długi czas polary były uważane za małe modowe grzeszki. Tak naprawdę są niezwykle dobrymi izolatorami ciepła i dzisiaj sięgamy po nie coraz częściej. Polary chłopięce i dziewczęce zostały wykonane ze sztucznej wełny, produkowanej z tworzyw sztucznych, najczęściej PET. To dzięki niej oraz unikalnemu splotowi cechują się doskonałą hydrofobowością, zatrzymują wodę w ilości nie większej niż 1% swojej wagi. Ponadto polary są uznawane za najcieplejsze okrycia wierzchnie, dlatego możesz być pewien, że Twoje dziecko nie zmarznie.

Jesteście już gotowi na nadejście wiosny oraz jesieni? Jeżeli wciąż szukasz odpowiedniej kurtki dla swojego dziecka, sprawdź naszą ofertę.