Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do wody dziecięce

5 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty do wody dla dzieci – pływanie bez niespodzianek

Dno w morzu i jeziorze skrywa dużo niespodzianek. Nie zawsze potrafimy przewidzieć, co nas czeka, kiedy stawiamy kolejny krok. W wielu krajach dno jest kamieniste, a także zamieszkałe przez morskie stworzenia. To na pewno nie powstrzyma Twojego malucha przed kąpielą. Aby mogło bezpiecznie korzystać z wodnych atrakcji, spakuj do jego torby podróżnej specjalne buty do wody dla dzieci. To obuwie, które uchroni malucha przed zranieniem stóp, a także poślizgnięciem się na śliskich kamieniach. Tym razem nie zdejmujemy butów przed wejściem do wody, a koniecznie je zakładamy.

Buty do wody dla dzieci potrzebne od zaraz

Ten typ obuwia pełni funkcję ochrony stóp przed zranieniem i urazami, których maluch może doznać na skutek nadepnięcia na szkło czy kamień. Oznacza to, że musi być wykonane z mocnych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli planujecie wyjazd do Hiszpanii, Chorwacji lub Włoch, możesz być pewien, że spotkacie tam koralowce i jeżowce. Nie stwarzają one bezpośredniego zagrożenia dla człowieka aż nie dojdzie do kontaktu. Aquashoes dla dzieci chronią również przed nimi oraz nieprzyjemnymi skutkami, jakie towarzyszą bliższemu spotkaniu z tymi stworzeniami. Doskonale sprawdzą się też na spacerach po plaży. Gorący piasek często uniemożliwia swobodne chodzenie boso, a wtedy nietrudno o poparzenia.

Praktyczne buty do pływania dla dzieci

Wykonane są z gumy, niekiedy również z lekkiej pianki. Najmłodszym polecamy wariant pierwszy, natomiast starsze dzieci, lubiące długie kąpiele w morzu, będą się lepiej czuć w butach piankowych. Ponadto buty do pływania dla dzieci nie mogą się zsuwać, dlatego wybierz model w odpowiednim rozmiarze. Ich podeszwa musi mieć antypoślizgową powłokę, dzięki której ograniczysz ryzyko ewentualnego poślizgnięcia się na kamieniu lub, w przypadku basenu, na kafelkach.

Niech czas spędzony na wakacjach będzie przyjemnością bez nieprzyjemnych niespodzianek, również tych, które czekają na Was na nieprzewidywalnym dnie morza czy jeziora. Sprawdź także klapki dziecięce.