Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bluzy do biegania

20 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bluzy do biegania – kiedy powiewa chłodem

Do biegania konieczne są sportowe buty oraz zestaw ubrań, przynajmniej tych podstawowych. Jeżeli w chłodniejsze dni nie chcesz rezygnować z treningu, potrzebujesz bluzy do biegania. Stanowi ona ratunek, kiedy słońce chowa się za chmury lub preferujesz bieganie o wczesnych godzinach porannych czy późnym wieczorem. Pogoda jest nieprzewidywalna, a Ty w swoim planie treningowym masz np. godzinny jogging. To wtedy bluzy do biegania są niczym koło ratunkowe rzucone tonącemu. Możesz być pewien, że z nami nie utoniesz!

Bluzy do biegania naturalną potrzebą biegacza

Koszulka to pierwsza warstwa, znajdująca się najbliżej ciała, którą musisz na siebie założyć. Latem czy ciepłą wiosną w zupełności wystarczy, ponieważ dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu Twoje ciało pozostaje suche, a Ty możesz biegać dłużej i z większą przyjemnością. Czasami jednak będziesz potrzebować większego wsparcia w ochronie przed chłodem. Bluzy do biegania to druga warstwa ubrania, którą zakładamy na lekką koszulkę. Jesienią stanowi must have każdego biegacza, ale nie tylko o tej porze roku może Ci się przydać. Dobrze sprawdzi się również podczas rozgrzewki lub wieczornego joggingu. Bluzy do biegania, podobnie jak koszulki, muszą oddychać. Nie mogą pozwolić wilgoci kumulować się pod ubraniem. Nawet kiedy na zewnątrz jest chłodniej, nasze ciało poci się podczas wysiłku fizycznego, co nie zawsze odczuwamy tak intensywnie jak podczas upałów. Bluzy do biegania oprócz tego, że powinny mieć właściwości oddychające, muszą utrzymywać właściwą temperaturę ciała. Dodatek elastanu wpływa na ich rozciągliwość i dobre dopasowanie do sylwetki.

Jakie bluzy do biegania to najlepszy wybór?

W sklepie Decathlon dostępne są bluzy do biegania zakładane przez głowę oraz zapinane na suwak. Oba warianty sprawdzają się doskonale, a wybór zależy od preferencji. Rozpinane bluzy łatwiej i szybciej można zdjąć, z kolei te wkładane przez głowę docenią jesienni, a także zimowi biegacze. Bluzy do biegania muszą być również praktyczne. Lubisz biegać ze słuchawkami w uszach i nigdy nie rozstajesz się ze swoim smartfonem? Twoja bluza powinna mieć zatem kieszenie, do których schowasz smartfon, ale też klucze czy inne potrzebne gadżety. Kaptur będzie dodatkową ochroną przed wiatrem.

Biegaj pomimo chłodu!