Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Spodnie do biegania

13 artykuł artykułów

Sortuj

 

Spodnie do biegania – wysoki komfort treningu

Twoja uwaga skoncentrowana jest na wyborze butów do biegania. Słusznie, to najważniejszy element ubioru biegacza. Jednak nie możesz zapominać o odzieży, która również wpływa na Twój komfort. Jeżeli chodzi o dolną część garderoby, to możesz zdecydować się na elastyczne legginsy, latem na krótkie spodenki do biegania, a w chłodniejsze dni na… długie spodnie do biegania. Kompletowanie stroju sportowego wymaga zapoznania się z warunkami, w jakich będziesz musiał biegać. Nie zawsze trafisz na słońce i brak opadów. Możesz pokonywać kolejne kilometry przy niższych temperaturach. Długie spodnie do biegania to także alternatywa dla popularnych szortów czy legginsów, w których nie każdy czuje się dobrze.

Spodnie do biegania kontra legginsy – rozstrzygamy trudny spór

Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, którzy zacięcie bronią swoich racji. Wszyscy zmierzacie w dobrym kierunku, ponieważ zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo dobrze wpisuje się w oczekiwania oraz preferencje biegaczy. Spodnie do biegania nie są typowymi spodniami dresowymi, różnią się od nich materiałem i sposobem wykonania. W składzie nie znajdziemy bawełny, tylko materiały syntetyczne, dlatego że muszą dobrze oddychać, być lekkie, a także nie krępować ruchów. Jeżeli decydujesz się na spodnie do biegania, wybierz model nieprzemakalny. Zyskasz wtedy dodatkową jakość. Szwy i zamki są w 100% wodoodporne, a materiał z membraną umożliwia szybkie i łatwe odprowadzanie wilgoci.

Jesteś zdecydowany na legginsy? Są elastyczne, dobrze przylegają do ciała, zapewniają swobodę ruchów oraz cechują się właściwościami oddychającymi. Wybierają je częściej panie niż panowie, co wynika z ich kroju. Nie każdy mężczyzna preferuje tak obcisłe części garderoby.

Niczym nieskrępowany bieg

Spodnie do biegania doskonale sprawdzają się przy lekkim, rekreacyjnym joggingu. Decydują się na nie również początkujący biegacze. Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz pozostać „niewidzialny” na ścieżce, podążaj właśnie tą drogą. Legginsy przylegają, podkreślając tym samym sylwetkę, dlatego niektóre osoby mogą czuć się w nich skrępowanie. Spodnie do biegania są natomiast bardzo uniwersalne, występują w wersji dla mężczyzn i kobiet. Możesz z nich skorzystać podczas treningu, ale też spaceru czy wakacyjnego wyjazdu na biwak.