Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Softshell męski

11 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kurtka softshell męska – całkowita ochrona przed zimnem

Każda pora roku wymusza na osobach aktywnych inną odzież. Grube kurtki puchowe trafiają na dno szafy, a ich miejsce zajmują kurtki lekkie, np. softshell męski, który pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ponieważ w 2005 roku, i stanowi alternatywę dla wielowarstwowego ubioru. Przede wszystkim ma chronić przed chłodnym wiatrem. To idealne okrycie wierzchnie na okres przejściowy – wiosnę i jesień. Słońce bywa wtedy złudne, nie zawsze oznacza, że na zewnątrz jest wystarczająco ciepło, aby można było biegać w bluzie czy koszulce z krótkim rękawem. Kurtka softshell męska znalazła swoje zastosowanie w outdoorze. Korzystają z niej trekkingowcy, miłośnicy wspinaczki i górskich wędrówek, ale niekiedy też biegacze oraz kolarze. Będzie świetnym wyborem także na co dzień.

Miękki i delikatny, czyli softshell męski dla wymagających

Alternatywa dla hardshellu, czyli odzieży, która ma przede wszystkim zapewnić ochronę w najtrudniejszych warunkach. Kurtka tego typu jest jednak ciężka, co w przypadku wielu dyscyplin stanowi duże utrudnienie w trakcie treningu. Softshell męski jest od niego znacznie lżejszy, a jego koncepcja pierwotnie opierała się na 3 podstawowych warstwach ubioru sportowego – termoaktywnej bielizny, ocieplającego wypełnienia oraz wodoodpornej membrany. Pierwsze sofsthelle pozbawione były jednak warstwy zewnętrznej, która stanowiła ochronę przed przemakaniem. Dzisiaj kurtka softshell męska bardzo często stanowi kompleksową ochronę przed wszystkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zapewnia komfort cieplny, została wykonana z materiałów oddychających, zapobiega przedostawaniu się chłodu, a także świetnie sprawdza się w deszczową pogodę.

Jak nosić softshell?

Ze względu na swoją wielowarstwową konstrukcję nie wymaga zakładania dodatkowej warstwy ocieplającej. Na ogół wystarczy jedynie koszulka sportowa lub bielizna termoaktywna. Tylko w szczególnie zimne dni możesz uzupełnić softshell o oddychającą bluzę czy dodatkowy polar. Sprawdź także kurtki przejściowe i kurtki puchowe