Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kapelusze męskie

13 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kapelusze męskie – nakrycia głowy dla prawdziwych łowców przygód

Kapelusze kojarzą się raczej z modą damską, chociaż należy pamiętać, że w ubiegłej epoce nosili je eleganccy dżentelmeni. Dzisiaj wracają do łask, ale nie tylko w wersji do garnituru czy stylowej sukienki, lecz także typowo letniej, na plażę i spacer w słoneczne lato. Zakładają je panie, ale też panowie. Najczęściej spotkamy je na głowach wędkarzy oraz żeglarzy, co wynika z zakorzenionej tradycji i mody. Kapelusze męskie mają ochronić głowę przed słońcem, podobnie jak popularne czapki z daszkiem obecne na głowach tenisistów czy biegaczy. Polecamy je jednak innej grupie panów, również aktywnych, ale inaczej – wędkarzom, żeglarzom, turystom miejskim i górskim, myśliwym, a także planującym wyjazd na rozległe pustynne tereny lub do dzikiej dżungli.

Kapelusze męskie chronią najlepiej

Wynika to z ich konstrukcji i specyficznej budowy. Czapki z daszkiemv posiadają daszek z przodu, kapelusze męskie z kolei charakteryzują się rondlem obecnym na całym ich obwodzie. To oznacza, że zacieniają również uszy oraz kark. Jak często zdarzało Ci się wracać z czerwoną, poparzoną skórą karku nawet po krótkim spacerze? Nietrudno sobie wyobrazić, jak bez ochrony przeciwsłonecznej wyglądałby on po zejściu ze szczytu. Im wyżej się wspinamy, tym słońce świeci mocniej i staje się coraz bardziej niebezpieczne dla naszego ciała i organizmu. Kapelusze męskie wykonywane są z różnych materiałów. Mogą to być włókna syntetyczne, które charakteryzują się zdolnością do odprowadzania wilgoci i pary wodnej, lub miękka, przyjemna dla skóry bawełna. Pierwszy wariant polecamy entuzjastom długich, górskich wędrówek, zaś drugi okazjonalnym turystom.

Pasują do turystycznego outfitu

Nie musisz się obawiać, że kapelusz męski negatywnie wpłynie na Twój wygląd. Świetnie prezentuje się w towarzystwie turystycznej koszuli w kratkę, długich materiałowych spodni lub krótkich sportowych szortów. Kapelusz męski nadaje stylizacji lekkości, sprawi, że będziesz wyglądał jak profesjonalny turysta.