3
artykuł artykułów dla

Łóżka polowe

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Łóżko polowe – alternatywa dla materaca

Łóżko polowe kojarzy się raczej z wyjazdami harcerskimi. Kiedyś wykorzystywano je również podczas kilkudniowych odwiedzin u rodziny i przyjaciół. Sprawdzały się także w trakcie przeprowadzki, kiedy nowe mieszkanie nie było jeszcze umeblowane. Dzisiaj zakres jego wykorzystania się poszerzył, szczególnie że bardzo polubiliśmy wyjazdy pod namiot. Kilkanaście lat temu produkowano namioty o prostej konstrukcji. Nie miały one dużej powierzchni do spania, więc można było w nich zmieścić tylko materac i śpiwór. Obecnie możemy wybierać spośród wielu modeli namiotów, które niekiedy oferują naprawdę imponującą przestrzeń. Można je wyposażyć również w łóżko polowe, zapewniając sobie wyjątkowo duży komfort podczas biwakowych wyjazdów.

Łóżko polowe pod namiot

Wybierając łóżko polowe, które wykorzystasz pod namiotem, powinieneś uwzględnić kilka kluczowych cech. Przede wszystkim musi być lekkie, co ułatwi transport, a także rozkładanie i składanie. Typowe łóżko polowe może ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Są też jednak znacznie lżejsze konstrukcje. Łóżko polowe na biwak, dostępne w naszym sklepie w kilku wariantach, waży 5 kg. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje łóżko polowe dmuchane o wadze 3,8 kg. Jest bardzo praktyczne, zatem możesz je zabrać praktycznie wszędzie.

Łóżka polowe różnią się także nośnością. W zależności od modelu wytrzymują od 100 do 150 kg. Ich konstrukcja jest najczęściej stalowa, a leżysko wykonane z poliestru. Dla łatwości transportu przyda się praktyczny pokrowiec.

Wytrzymałe i stabilne

Łóżko polowe musi charakteryzować się solidną konstrukcją, dzięki czemu posłuży Ci przez długie lata i będzie towarzyszyło podczas wielu wyjazdów. Modele dostępne w sklepie Decathlon zapewniają wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz użytkową. Materiał jest odporny na przetarcia i rozdarcia. Takie łóżko na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Być może przyda się też w domu, kiedy goście postanowią zostać u Ciebie na dłużej…?

Do materaca dmuchanego musisz również mieć pompkę. W przeciwnym razie będziesz zmuszony napompować materac bez pomocy żadnego urządzenia. Chyba dla nikogo nie jest to optymistyczna perspektywa biwakowania i turystycznej wyprawy…