Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Namioty wędkarskie

7 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Namioty wędkarskie na trudne warunki

Wędkarzom niestraszny jest lejący się z nieba strugami deszcz. Nie odstraszą ich też niskie temperatury i chłodny wiatr. Kiedy w grę w chodzi duża ryba, to żadna pogoda nie przeszkodzi wędkarzowi, aby ją złowić. Musi więc przebywać w trudnych warunkach atmosferycznych, co wymaga jeszcze lepszego przygotowania. Niektórzy decydują się nawet na kilkudniowe połowy, rezygnując tym samym z powrotu do domu i wybierając sen pod gołym niebem. To takim zapalonym wędkarzom przydadzą się namioty wędkarskie. Posłużą im do odpoczynku, będą ich schronieniem, miejscem do przechowywania sprzętu, ale też spania. Istnieje wiele modeli namiotów o różnym przeznaczeniu.

Namiot wędkarski idealnie dopasowany

Aby móc wybrać właściwy namiot wędkarski, warto uwzględnić kilka kluczowych czynników. Musi posiadać odpowiednią wielkość, która uzależniona jest od liczby osób, jaka ma w nim przebywać. Nie bez znaczenia jest też miejsce połowu. Jeżeli decydujesz się na trudniej dostępne miejsca, nierówności terenów, zbocza i dziką okolicę, lepszym wyborem będą mniejsze namioty wędkarskie. Takie zmieszczą się na wąskich brzegach. Jeżeli preferujesz ogólnodostępne, przygotowane już łowiska, to z pewnością możesz liczyć na więcej miejsca do własnej dyspozycji. Oprócz wielkości ważna jest też waga. Najlepiej jest, jeżeli namiot wędkarski jest lekki. Zdarza się, iż w trakcie jednego połowu trzeba go kilka razy przenosić.

Namioty wędkarskie muszą być też wodoszczelne, przecież deszcz lubi nas zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. Przyda się też skuteczna termoizolacja, aby zapewnić ciepło w chłodniejsze dni i komfort w trakcie upałów.

Namiot wędkarski – ekonomiczny i luksusowy

Szukając namiotu na jednodniowe wyprawy, dla ochrony sprzętu i ewentualnie do zapewnienia schronienia podczas deszczu, możesz zdecydować się na ekonomiczny namiot wędkarski, czyli model typu brolly. Są modele, które posiadają drzwi, jednak też takie, które są ich pozbawione. Co więcej, szybko się rozkładają i składają. Na kilkudniowe połowy zabierz ze sobą namiot wędkarski karpiowy. Jest znacznie większy, zmieści się w nim więcej osób. Można w nim spać i spędzać czas w ciągu dnia, kiedy pogoda wyjątkowo nam nie sprzyja.