Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Method Feeder

100 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Typ produktu

  • Cena

  • Marka

  • Procent obniżki

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Method Feeder – dużo ryb w krótkim czasie

Do Polski Method Feeder, czyli jedna z metod łowienia ryb, przybyła z Anglii. Było to stosunkowo niedawno, jednak bardzo szybko ta technika połowów zyskała szerokie grono zwolenników. Wynika to z możliwości złowienia dużej ilości ryb w krótkim czasie. Jest też łatwa do opanowania i satysfakcjonujące efekty pojawiają się niezwykle szybko. Oczywiście potrzebne są odpowiednie umiejętności i sprzęt. Method Feeder stosuje się przede wszystkim w wodach stojących. Jest to popularna metoda połowu w łowiskach komercyjnych, gdzie często występuje duża populacja ryb karpiowatych. Niektórzy uważają, że jest to najlepsza metoda, którą można wykorzystać w wędkarstwie gruntowym. Złowimy w ten sposób bardzo różne gatunki ryb, w tym karpie i leszcze.

Method Feeder – koszyczek zanętowy

W Method Feeder dostrzegamy elementy tradycyjnej gruntówki oraz technikę wykorzystywaną przy nowoczesnym wędkarstwie karpiowym. Wykorzystuje się w niej specjalny koszyczek zanętowy, który napełniamy poprzez foremkę. Bardzo ważny jest ciężar koszyczka, zazwyczaj wynosi on od 15 do 45 g. Zdarzają się jednak koszyki, które ważą nawet 100 g. Wybieramy go, uwzględniając odległość połowu. Dalekie rzuty wymagają zastosowania cięższego koszyczka, co pozwala przejąć nad nim lepszą kontrolę. Koszyczki dostępne są w różnych wariantach – najczęściej wybierane to koszyczki przelotowe, ale do dyspozycji mamy jeszcze koszyczki z gumą odpowiedzialną za niwelowanie zrywów ryby podczas holu.

Sprzęt Method Feeder

Wędki do Method Feeder mogą mieć różną długość w zależności na jakich odległościach łowimy – od krótkich wędek 2,7 m popularnych do połowu na małych zbiornikach zaporowych i stawach, do długich wędzisk 3,9 m, które używamy do połowu na dużych dystansach na otwartej wodzie. Bardzo często składają się z dwóch części. Chcąc łowić tą metodą większe okazy, musimy wybrać wędzisko wykonane z bardzo mocnych i solidnych materiałów. Jeżeli chodzi o kołowrotek, to zdecydowanie najlepiej będzie wybrać model o wielkości 3000 lub 4000. Niezbędny jest też przy nim precyzyjny hamulec, który pozwali nam odpowiednio ustawić do wytrzymałości naszego zestawu i siły holowanych ryb.

Potrzebny Ci będzie jeszcze przypon o długości 5-10 cm raz żyłka główna o grubości 0,22-0,28 mm. Nie zapominamy też o przynęcie! W Method Feeder stosuje się przynęty zazwyczaj przynęty o małej średnicy od 6 mm do 12 mm. różniące się smakiem i zapachem. Wśród nich są pellety, kulki proteinowe, a także dumbellsy, niektórzy decydują się na naturalne przynęty, jak kukurydza czy orzech tygrysi.

Z Decathlon szybko zaczniesz przygodę z Method Feeder!