Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Plecionki wędkarskie

24 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Kolor

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Plecionka wędkarska na silnego drapieżnika

Linki wędkarskie występują w dwóch wariantach. Pierwszym jest żyłka, z kolei drugi to plecionka. Jeżeli chodzi o opcję drugą, to jest ona w szczególności używana przy łowieniu ryb drapieżnych. Nie wszystkie plecionki jednak dobrze sprawdzają się w tej roli. Wszystko zależy od ich wykonania, co przekłada się na wytrzymałość, trwałość i odporność na uszkodzenia. Drapieżna ryba nie oszczędzi linki, dlatego musisz być przygotowany na walkę. Plecionka wędkarska jest więc bardziej wytrzymała, jak też znacznie mniej elastyczna niż żyłka.

Plecionka alternatywa dla żyłki

Jest rodzajem linki i jest produkowana z wielu włókien, które są ze sobą łączone. Dzięki temu plecionka jest nierozciągliwa oraz bardzo wytrzymała. To z tego powodu polecana jest do łowienia drapieżnych ryb. Dlatego jeżeli zawsze wypatrujesz sumy i szczupaki, to plecionka będzie dla Ciebie lepszym wyborem niż tradycyjna żyłka. Inną różnicą między plecionką, a żyłką jest jej głośność przy zwijaniu jej na przelotkach, a także stosunkowo duża widoczność w wodzie.

Zwróć uwagę na…

Wybierając plecionkę, zastanów się, jakie długości potrzebujesz, co zależy od metody połowu. Dostępna jest plecionka 100-metrowa, ale też 300-metrowa. Gatunek ryb warunkuje też grubość plecionki. Naturalnie im ryba jest większa, silniejsza i bardziej waleczna, tym plecionka powinna być grubsza. W zależności od grubości plecionka ma też różną wytrzymałość. Jeśli spinningujesz i chcesz mieć dobrą możliwość obserwowania plecionki, wybierz model o intensywnym kolorze, aby była jak najlepiej widoczna. Jeśli używasz plecionki do metody gruntowej, wybieraj kolor stonowany, który będzie pasował do koloru wody lub dna zbiornika.

Nie jesteś zadowolony ze swoich wyników? Okazy, które udaje Ci się złowić są za małe, a Ty masz apetyt na więcej? Może spróbuj zastąpić żyłkę plecionką. Jest bardziej wytrzymała i nierozciągliwa. To ona służy do łowienia ryb o większej masie. Zarówno żyłka, jak też plecionka ma swoje zalety i konkretne przeznaczenie. Decathlon ma w swojej ofercie oba te produkty, do wyboru w różnych wariantach.