Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Lornetki żeglarskie

2 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Dostępność produktu

  • Cena

  • Opinie użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Lornetki żeglarskie niezbędne na każdym pokładzie!

O tym, że jest potrzebna, czasami żeglarz przekonuje się podczas rejsu. Lornetka żeglarska stanowi podstawowe wyposażenie ekwipunku każdego pogromcy morskich fal oraz nurtów rzek. Jest to gadżet, dzięki któremu bezpieczniej jest podróżować po mniej i bardziej znanym terenie. Lornetki żeglarskie muszą jednak posiadać kilka cech, aby były przystosowane do użytku w trudnych warunkach. Istnieje ryzyko ich bezpośredniego kontaktu z wodą, co w przypadku niedostatecznej szczelności mogłoby spowodować ich zniszczenie.

Po co Ci lornetka żeglarska na pokładzie?

Zastanawiasz się nad zakupem lornetki żeglarskiej, jednak nie jesteś przekonany do jej przeznaczenie? Nie wiesz, kiedy i w jakich okolicznościach może Ci się przydać? Lornetka żeglarska jest potrzebna do bezpiecznego poruszania się po wodzie. Pomaga w nawigowaniu, rozpoznawaniu zagrożenia i przeszkód, a także w obserwacji otoczenia. Dzięki niej możemy odpowiednio wcześniej dostrzec ląd, wystającą poza lustro wody skałę czy też latarnie morską i pływający obiekt. Lornetki żeglarskie są używane również przez miłośników pięknych krajobrazów. Wykorzystują je do obserwacji przyrody, nieba, ptaków oraz lądu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lornetki żeglarskiej?

Lornetka żeglarska musi być wodoszczelna. Podstawą jest hermetyczna konstrukcja, która chroni przed przedostaniem się do środka wody. Dzięki niej woda nie ma bezpośredniego kontaktu z mechanizmem ustawiania ostrości, znajdującym się w środku. Lornetka żeglarska powinna charakteryzować się szerokim polem widzenia i możliwie najjaśniejszym obrazem. Słabe warunki oświetleniowe wpływają na rozpoznawanie przez człowieka kolorów i kształtów. Lornetka żeglarska ma pomóc w zachowaniu autentyczności obrazu. To sprawi, że będziesz mógł z niech swobodnie korzystać nawet nocą. Na dobrą widoczność duży wpływ ma średnica soczewek. Dobrym wyborem jest lornetka żeglarska z soczewką o średnicy 50 mm. Zwróć ponadto uwagę na powiększenie i jakość wykonania obudowy, aby konstrukcja była odporna na ewentualne uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki Decathlon na morzu zobaczysz więcej! Zobacz także inne akcesoria żeglarskie, np. worek żeglarski.