Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

WAVEBOARD

3 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Waveboard – nowoczesna deskorolka

Łączy w sobie elementy surfingu oraz skateboardingu, a niektórzy jazdę na waveboardzie porównują również do jazdy na snowboardzie. To nowe wcielenie deskorolki – łatwiej jest opanować technikę jazdy, a także nauczyć się poruszania na nim. Przyciąga uwagę swoim niebanalnym kształtem i często oryginalnym wzornictwem. Swoich zwolenników waveboard znalazł przede wszystkim wśród najmłodszych, którzy dzięki niemu chętniej odchodzą od komputerów czy telewizorów. Przekonał młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu wolnego, dostarczając im mnóstwo zabawy, ale też korzyści dla zdrowia. Waveboard wzmacnia mięśnie dolnych partii ciała, poprawia koordynację ruchową, zwiększa gibkość oraz modeluje sylwetkę. Z tego powodu nie brakuje też starszych miłośników tego sprzętu.

Wybierz waveboard dla siebie

Przed Tobą wybór pierwszego waveboardu? Na początku poznaj podstawy! Zbudowany jest z dwóch platform połączonych sprężyną. Każda z nich posiada kółko obracające się o 360 stopni. Aby na nim jeździć, nie musisz się odpychać nogami od podłoża. Odpowiednio balansując ciałem, podjedziesz nawet pod górkę!

Waveboard musi mieć platformę o szerokości nieco mniejszej niż długość stóp osoby, która będzie na niej jeździła. Przed zakupem sprawdź ograniczenia wagowe, ponieważ każdy model jest przeznaczony dla innej grupy osób. Kółka w waveboardzie wykonane są z poliuretanu lub plastiku. Większą trwałością charakteryzują się kółka z PVC. Łożyska zostały oznaczone cyframi. Najszybsze mają oznaczenie „7”.

Szczególnie dla najmłodszych ważny jest też design. Już sam kształt waveboardu trafia w gusta młodych ludzi. W ofercie Decathlonu znajdziesz modele zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić Ci wyróżnienie się w miejskiej dżungli.

Na ulicy pojawiła się też deska elektryczna…

…i w krótkim czasie podbiła serca miłośników najnowszych technologii. To gyro skate, czyli nowoczesna deska umożliwiająca poruszanie się po drodze, którą podłączysz do swojego smartfona. Za pomocą specjalnej aplikacji ustawiasz jej prędkość, moc oraz czułość. Elektryczna deska nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku – po prostu wsiadasz i jedziesz! Przy zakupie powinieneś pomyśleć również o doborze kasku i ochraniaczy.