Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Longboardy

15 artykuł artykułów

Sortuj

Zamów i odbierz już za 1H
w wybranym Decathlon, bezpiecznie i za darmo

 

Longboard – surfing w miejskim stylu

Nazywany jest ulicznym surfingiem. Jego pomysłodawców należy szukać w Kalifornii oraz na Hawajach, lecz do tej pory nie wiadomo, komu dokładnie należy się uznanie za stworzenie tego wyjątkowego sportu. Jedno jest jednak pewne – longboard wymyślono, aby umożliwić surferom trening w niekorzystnych warunkach. Dzisiaj na tę aktywność decyduje się wiele osób, które nie mają związku z surfingiem, a longboard wybierają jako alternatywę dla deskorolki. Technika jazdy jest jednak inna, dostarcza więcej adrenaliny i pozwala na większą kreatywność.

Longboard i różne techniki jazdy

Jeden sprzęt, a nieograniczone możliwości jazdy! Longboard to aktywność, w której wykorzystuje się wiele technik. Najlepiej zacząć od jazdy po prostej drodze, czyli tzw. cruisingu. Kiedy opanujesz już podstawy, możesz przejść na wyższy poziom, znajdując bardziej górzysty teren. Doskonale sprawdza się on do carvingu przypominającego jazdę na snowboardzie. Nie musisz rozstawać się z deską na czas wakacji, gdy brak śniegu oraz wysokie temperatury uniemożliwiają Ci szaleństwo na stoku. Potrzebujesz adrenaliny? Na longboardzie można wykonywać rozmaite manewry i tricki, np. power slide lub ollie.. A co powiesz na taniec na desce? Dancing to technika, która swoje korzenie ma właśnie w surfingu. Na desce można chodzić, skakać i się obracać.

Rodzaje longboardu

Longboard to sprzęt, który świetnie sprawdzi się do rekreacyjnej, jak też bardziej ekstremalnej jazdy. Jeżeli wykonujesz na niej dopiero pierwsze ślizgi, wybierz longboard pintail o dużej stabilności, w kształcie łezki. Obroty w powietrzu łatwiej wykonasz na longboardzie twin tip o zwężonych końcach. Przydłużonym tyłem charakteryzuje się model Tail to longboard pozwalający na oparcie deski w pozycji pionowej. Drop Through zbliżony jest do twin tip, ale charakteryzuje się większą stabilnością. Camber z kolei to wypukła deska o dużej giętkości, a rocer posiada wklęsły blat, który fantastycznie sprawdzi się podczas ekstremalnej, wyczynowej jazdy. Sprawdź również deskorolki fiszki w ofercie Decathlon.