Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Piłki do siatkówki

14 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

 

Piłka do siatkówki – graj jak profesjonalista

Sezon siatkówki trwa cały rok. Nie musisz żegnać się z treningami i przyjemnością płynącą z wielogodzinnej gry. Latem możesz korzystać z uroków słońca i grać na świeżym powietrzu, np. na plaży, natomiast kiedy pogoda nie sprzyja, zagraj w siatkówkę na hali. Siatkówka halowa jest bardziej popularna w naszym kraju oraz częściej praktykowana. Plażową traktuje się raczej jako formę komplementarnego treningu lub rekreacji, doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Do gry będzie Ci potrzebna piłka do siatki, inna w zależności od miejsca gry. Grasz na hali? W tej kategorii znajdziesz piłki do siatki, które sprawdzą się na niej perfekcyjnie.

Jak wygląda dobra piłka do siatkówki halowej?

Wykonana jest z różnych materiałów warunkujących jej właściwości. Istnieje przekonanie, że najbardziej wytrzymałe są piłki do siatki skórzane. Współcześni producenci znaleźli jednak znacznie lepszy materiał, który sprosta najmocniejszym uderzeniom – poliuretan. Do produkcji piłek wykorzystuje go m.in. japońska firma Mikasa czy też Decathlon do modelu B900 marki ALLSIX. Jeżeli tylko taka spełni Twoje oczekiwania, to Decathlon ma dla Ciebie propozycje w postaci modelu ALLSIX B900 do siatkówki halowej i COPAYA BV900 do siatkówki halowej. Tańsze modele, polecane szczególnie dzieciom i początkującym siatkarzom, zostały pokryte miękką pianką. Są mniej wytrzymałe, jednak lżejsze, a ich powierzchnia jest bardziej miękka. Pokrycie piłki do siatki składa się z 8 do 18 paneli oraz jest dwu- lub trzykolorowe, lecz w przypadku amatorskich piłek kolorystyka może się różnić. Przeciętna piłka waży 270 g, ale są też lżejsze, aby ułatwić dzieciom naukę i uprzyjemnić zabawę.

Czy każda piłka do siatkówki ma certyfikat?

Szukasz piłki do siatki z certyfikatem? Musisz wiedzieć, że będzie ją posiadać tylko ta, która spełnia restrykcyjne wymagania. Certyfikowana piłka do siatkówki musi być wykonana z solidnego materiału, mieć właściwą liczbę paneli oraz wagę, a także odpowiednie obwód i ciśnienie. Podczas testów badana jest też siła uderzenia. Oznaczenie, które informuje o tym, że przyznano jej certyfikat, to FIVB. Jeżeli tylko taka spełni Twoje oczekiwania, to Decathlon ma dla Ciebie kilka propozycji.