Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Piłki do tenisa

59 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

PIŁKA - PODSTAWOWY ELEMENT TENISA

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym tenisistą, czy regularnie bierzesz udział w turniejach, piłki są jednym z dwóch głównych elementów twojej gry. Często skupiamy się na wyborze rakiety i naciągu, które są rzeczywiście bardzo ważne, aby dobrze grać i rozwijać się, ale konieczne jest również wybranie piłek tenisowych dostosowanych do poziomu własnej gry.

PIŁKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Dla początkujących polecamy piłkę, która jest trwała i oferuje wysokość odbicia nieznacznie mniejszą niż ta dla doświadczonych graczy. Ułatwia to opanowanie ruchów. Zwykle piłki tenisowe dla początkujących są bezciśnieniowe : posiadają grubszy kauczukowy środek i dzięki temu mają dłuższą żywotność. W DECATHLON znajdziesz także piłki tenisowe dla dzieci. Są one bardziej elastyczne, a zatem łatwiejsze do trafienia, z wysokością odbicia na poziomie od 25% do 50% wysokości odbicia piłki przeznaczonej dla osoby dorosłej. Piłki z pianki są odpowiednie dla dzieci poniżej 6 roku życia, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem.

PIŁKI DLA ZAAWANSOWANYCH I EKSPERTÓW

Dla graczy regularnie trenujących i zawodowców, polecamy piłki ciśnieniowe. Zapewniają one optymalną jakość odbicia, a także dobry komfort gry i dobrą precyzję uderzeń dzięki ich elastyczności. Piłki ciśnieniowe ze względu na większą elastyczność mogą być mniej trwałe. Jeśli trenujesz kilka razy w tygodniu lub uczestniczych w zawodach, zaleca się inwestowanie w wysokiej jakości piłki tenisowe.