#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Kaski na rower

26 artykuł artykułów

Sortuj

Porada specjalisty czat lub telefon
Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

KASKI ROWEROWE

Kask na głowie rowerzysty w mieście nie wzbudza już takich emocji jak jeszcze kilka lat temu, kiedy taki widok wzbudzał wiele emocji. „Powinny nosić go jedynie dzieci” - nieprawda! Kask rowerowy to gwarancja bezpieczeństwa niezależnie od tego, ile mamy lat, jakie jest nasze doświadczenie w kolarstwie, a także jak długie trasy pokonujemy. Upadek może zdarzyć się zarówno przed naszym domem, w centrum miasta, jak też na szosie czy górskich perciach. Wszystko jest możliwe, dlatego nie należy lekceważyć ochronnego kasku, którego zakup jest inwestycją we własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Kask rowerowy w 4 odsłonach

Na jakim rowerze jeździsz? Czy jest to klasyczny góral, długodystansowa szosówka, elegancki holender czy może uniwersalny rower trekkingowy? Każdy w naszej ofercie znajdzie kask dla siebie, dlatego nie ma wymówek, musisz go mieć!

· Kask MTB, czyli kask przeznaczony do jazdy po terenach górskich i szczególnie wymagających, idealny duet tworzy z popularnym góralem. Z przodu posiada mocowany daszek, stanowiący ochronę przed słońcem i deszczem. Wyposażony jest ponadto w otwory wentylacyjne.
· Kask miejski – „w mieście przecież nic nie może się stać” - jesteś w błędzie. Piesi, duża ilość samochodów, tramwaje i autobusy, niebezpieczeństwo czeka na Ciebie na każdym kilometrze. Kask miejski wyróżnia się mniej opływowym kształtem oraz ciekawym designem. Holender to przecież prawdziwy synonim elegancji.
· Kask szosowy – swoim kształtem przypomina kask MTB, nie posiada jednak daszka z przodu.
· Kask typu „orzeszek” - jego ciekawy i oryginalny wygląd przypadł do gustu nie tylko fanom BMX'ów, ale też rolkarzom i deskorolkarzom. Nie posiada otworów wentylacyjnych, jednak wyróżnia go solidna konstrukcja.

Twój idealny kask rowerowy

Wybór kasku rowerowego powinien być uwarunkowany jego odpowiednimi cechami. Niezwykle istotny jest materiał, z jakiego wykonana jest jego zewnętrzna część – skorupa powinna być twarda, solidna i wytrzymała. Dobry kask rozpoznamy po tym, że stawia opór naszemu naciskowi. Ponadto nie należy lekceważyć materiału wewnętrznego – aby zapewnić sobie komfort noszenia, powinien on być wykonany z miękkiej pianki lub gąbki. Trzeci aspekt to wentylacja, która musi znaleźć się przede wszystkim w kasku MTB. Gwarantuje ona stałą wymianę powietrza i tym samym zapobiega poceniu się głowy.

Ostatni aspekt to rozmiar, kask nie może być za duży, ani za mały, tylko idealnie dopasowany będzie spełniał swoją funkcję. W ofercie Decathlon znajdziesz kaski w różnych rozmiarach, również te przeznaczone dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kaski kolorowe z motywami, które na pewno przekonają ich do noszenia ochrony na głowie podczas jazdy na rowerze.