Pompki rowerowe i zabezpieczenia roweru

42 artykuł artykułów

Sortuj

Darmowa dostawa od 74,99 zł
Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

POMPKI I ZABEZPIECZENIA ROWEROWE

Powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego roweru, szczególnie, kiedy służy nam on do jazdy w dłuższe trasy. Pompka rowerowa pozwoli samodzielnie napompować koła bez konieczności wizyty na stacji benzynowej czy warsztacie samochodowym. Z kolei zabezpieczenie rowerowe daje możliwość pozostawienia roweru bezpiecznie, podczas gdy robimy zakupy w sklepie czy też jedziemy na kawę do znajomych.

Pompka rowerowa – najważniejsze narzędzie każdego rowerzysty

Ręczne pompki rowerowe są praktyczne i można je bez problemu zabrać w każdą podróż. Zmieszczą się w plecaku lub torbie, a dzięki odpowiednim elementom montującym można je również umieścić na ramię od roweru. Najlepsze są te teleskopowe, które pompują dętkę przy ruchu tłoczka zarówno w jedną jak i drugą stronę.

Innym rodzajem pompki rowerowej jest pompka na CO2, która wyglądem przypomina tradycyjną pompkę ręczną. Aby napompować dętkę nie używamy jednak siły mięśni, a ciśnienia z pojemnika ze sprężonym gazem, co gwarantuje bardzo szybkie napompowanie koła. Wygodne w użytkowaniu są pompki stacjonarne, które jednak nie są tak mobilne jak ręczne. Ich dużą zaletą jest możliwość napompowania dętki do dużo większego ciśnienia.

Zabezpieczenia rowerowe – skuteczny sposób na złodzieja

Rower pozostawiony bez zabezpieczenia kusi potencjalnego złodzieja. Nie potrzebuje on kluczyka, jak w przypadku auta, żeby przywłaszczyć sobie nie swój jednoślad. W sklepie Decathlon znajdziesz kilka rodzajów blokad rowerowych, w tym tradycyjne linki na kluczyk i spiralne zapięcia do zabezpieczenia również takich akcesoriów, jak kask czy siodełko rowerowe. Co więcej, dysponujemy łańcuchami z zamkiem, zapięciami typu U-Lock na kod i zapięciami składanymi. Nie tylko zniechęcą one złodzieja do podjęcia próby kradzieży, ale też w znacznym stopniu utrudnią mu działanie.