Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Plecaki

87 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Plecaki turystyczne i szkolne, czyli plecak do zadań specjalnych

W góry, na długie piesze wędrówki, całodniowe miejskie zwiedzanie i wreszcie do szkoły… Plecak znalazł swoje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Bardzo często okazuje się lepszym rozwiązaniem niż damska torebka czy męska saszetka. Trudno sobie wyobrazić wspinaczkę górską bez plecaka turystycznego i ucznia idącego do szkoły bez plecaka szkolnego. W obu tych przypadkach musi on sprostać bardzo dużemu wyzwaniu, jakim jest obciążenie. Jedzenie, bidon z gorącym napojem, butelka wody, kurtka przeciwdeszczowa, a z drugiej strony książki, zeszyty, przybory plastyczne i piórnik… O rodzaju plecaka decyduje jego przeznaczenie.

Plecak szkolny – lekki, pojemny i w guście ucznia

Plecak szkolny stanowi najczęściej pierwszy zakup rodziców przed pójściem ich dziecka do szkoły. Dla malucha to ważny moment w życiu, a plecak jest dla niego pewnego rodzaju symbolem, który musi również odzwierciedlać jego charakter i zainteresowania. Młodzież plecaki szkolne traktuje z kolei przede wszystkim w kontekście praktyczności i wygody, zwraca uwagę na jakość wykonania. Plecak szkolny musi być lekki, mieć odpowiednie wzmocnienia, aby wytrzymać niekiedy naprawdę duże obciążenie. W sklepie Decathlon znajdziesz więc modele zarówno dla małych poszukiwaczy plecaków w swoim stylu, jak i młodzieży, której preferencje są zupełnie inne.

Plecaki turystyczne na długie i krótkie wędrówki

Lubisz długie wędrówki? Wolisz aktywny wypoczynek, kiedy możesz odkrywać nowe, nieznane Ci dotąd miejsca? Podczas długiej wycieczki Twoim idealnym partnerem będzie pojemny plecak turystyczny. Nie musi być duży, ale nie może w nim zabraknąć miejsca na jedzenie, wodę i kurtkę przeciwdeszczową, tak na wszelki wypadek. Niektóre nasze modele wyposażone są dodatkowo w pas biodrowy, aby odciążyć Twoje plecy przy większym bagażu. Dla osób równie ciekawych świata, które nie preferują jednak tak dużej aktywności fizycznej, polecamy plecak miejski o mniejszych wymiarach – jest lżejszy i dostępny w szerokiej palecie kolorów.

Decathlon jest Twoim towarzyszem na co dzień, w szkole, podczas wakacji i pikniku! Sprawdź także torby podróżne i worki na buty i odzież.