Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty zimowe dziecięce

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty zimowe dziecięce na mróz, śnieg i zimny wiatr

Muszą ładnie wyglądać, pasować do kurtki oraz dodatków, ale to niejedyne warunki, które powinny spełniać. Podstawową funkcją butów zimowych dla dzieci jest ochrona stóp przed trudnymi warunkami panującymi o tej porze roku. Organizm Twojego dziecka zostaje narażony na wyziębienie oraz niskie temperatury, często osiągające minusowe wartości, co zmusza Cię do uzupełnienia jego szafy o grubszą, cieplejszą odzież, w tym również buty zimowe dziecięce. W sklepie Decathlon znajdziesz szeroki wybór modeli dla chłopców i dziewczynek, w bardziej lub mniej sportowym stylu, dla maluchów oraz przedszkolaków, a także uczniów czy nastolatków. Przede wszystkim kieruj się rozsądkiem, gdyż tylko wtedy nie dacie się pokonać zimie.

Buty zimowe dla dziewczynki i chłopca

Buty zimowe dla chłopca i dziewczynki muszą spełniać te same warunki. Najważniejsze, aby chroniły przed utratą ciepła i chłodem napływającym z zewnątrz. Zima potrafi być bardzo nieprzewidywalna, zdarzają się bardzo obfite opady, po czym zaraz nadchodzą nieoczkiwane roztopy. To oznacza, że buty zimowe dla dzieci nie mogą przemakać. Wybierz więc obuwie wykonane z wodoodpornej, oddychającej membrany, a stopa malucha pozostanie sucha przez cały czas przebywania na świeżym powietrzu. Podobnymi właściwościami charakteryzują się buty wykonane ze skóry z gumowymi wstawkami na palcach i pięcie. Buty zimowe dziecięce powinny mieć też wyższą podeszwę antypoślizgową. Dodatkowo muszą być łatwe w zakładaniu, dlatego dla przedszkolaka wybierz buty zapinane na rzep.

Niezawodne śniegowce dziecięce

Wciąż są bardzo popularne. Nie wychodzą z mody, ponieważ w zimę sprawdzają się naprawdę doskonale. Śniegowce dla dzieci to ochrona przed zimnem, wodą i wiatrem. Można w nich pokonywać wysokie zaspy śnieżne, korzystając z zimowych atrakcji. To buty idealne, szczególnie dla najmniejszych dzieci!

Co oprócz tego znajdziesz w naszej ofercie? Kozaki, które charakteryzują się modnym wzorem. Każda miłośniczka najnowszych trendów będzie mogła pochwalić się efektowną zimową stylizacją.