Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Getry do piłki nożnej

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Getry piłkarskie – skarpetki inne niż wszystkie

Strój piłkarski wyróżnia się spośród innych strojów sportowych. Każdy zawodnik ma koszulkę i spodenki dopasowane pod względem kolorystycznym, ale również getry, czyli długie skarpetki do kolan, które dla wielu osób mogą wydawać się zbędne. Dlaczego piłkarz nie ma tradycyjnych skarpetek?

Getry piłkarskie pełnią kilka funkcji. Oczywiście, podobnie jak skarpetki, chronią stopy przed otarciami. Buty piłkarskie muszą być odpowiednio dopasowane, nie zawsze są elastyczne i miękkie, chociaż takie powinno się wybierać, co powoduje, że mogą podczas gry ranić stopy. Getry piłkarskie temu zapobiegają. Ponadto piłkarz zawsze posiada ochraniacze na piszczelach, które getry odpowiednio podtrzymują. To ich kolejna funkcja, nie mniej ważna. Długie skarpety to ponadto ochrona przed zimnem. Mecze rozgrywane są w różnych warunkach, nie zawsze świeci słońce i jest właściwa temperatura powietrza. Getry piłkarskie chronią przed wyziębieniem, ale jednocześnie muszą odprowadzać wilgoć oraz zapewniać przewiewność stopie.

Getry piłkarskie – trudny wybór

Getry piłkarskie nie są zatem tylko skarpetkami, które chronią stopy przed otarciami. Ich rola jest znacznie bardziej odpowiedzialna, a więc ich wybór również powinien być poprzedzony właściwym zapoznaniem się z produktem. Należy zwrócić uwagę na materiał, który musi skutecznie wchłaniać wilgoć oraz zapewniać skuteczną wentylację. Ponadto ważne jest, aby był solidny i odporny na rozerwania i przetarcia. Nie zapominaj o rozmiarze! Za duże getry mogą spowodować, że stopa w nich nie będzie mieściła się w butach, z kolei za małe mogą powodować ucisk stóp i piszczeli.

Wybraliśmy dla Ciebie kilka propozycji getrów piłkarskich – w różnych wzorach i kolorach, zawsze jednak z uwzględnieniem ich trwałości i wytrzymałości, ponieważ mamy świadomość, że piłka nożna to intensywny i kontaktowy sport.