Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Spodnie dla bramkarzy

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Spodnie i spodenki bramkarskie – profesjonalny strój piłkarza

Bramkarz jest nieustannie narażony na kontakt z podłożem. Skuteczna obrona związana jest z dużym poświęceniem z jego strony, dlatego nierzadko musi zmagać się on z bólem i otarciami wywołanymi „rzucaniem się” na murawę boiska. Aby temu zapobiec, stworzono specjalny strój dla bramkarza, który składa się z bluzy bramkarskiej z długim rękawem i wstawkami amortyzującymi kontakt z podłożem oraz spodnie i spodenki bramkarskie – długie, krótkie i 3/4.

Spodnie stanowią jeden z ważniejszych elementów stroju bramkarza. Muszą być wykonane z niezwykle odpornego materiału, do których zaliczyć można poliuretan i poliester. Takich powinniśmy szukać wśród bardzo bogatej oferty producentów. W Decathlon je mamy!

Ponadto, na wysokości bioder i kolan powinny znajdować się dodatkowe elementy ochronne. Wykonane są najczęściej z pianki, która skutecznie chroni te części ciała podczas upadku i tym samym zmniejsza ryzyko kontuzji i bólu. Warto pamiętać, aby materiał dobrze odprowadzał wilgoć i tym samym przyczyniał się do większego komfortu bramkarza podczas gry niezależnie od warunków atmosferycznych.

Długość spodenek i spodni bramkarskich

W Decathlon dostępne są spodnie bramkarskie o różnej długości – każdy znajdzie te idealne dla siebie oraz odpowiednie na grę niezależnie od pory roku. Spodenki bramkarskie krótkie posiadają ochraniacze tylko na biodrach, jednak podczas upalnych dni, szczególnie w trakcie treningu, sprawdzają się naprawdę dobrze. Spodnie 3/4 ochraniacze mają również na kolanach, dlatego polecane są do gry meczowej, model najchętniej wybierany przez piłkarzy. Są jeszcze spodnie bramkarskie długie, czyli doskonała propozycja na chłodniejsze dni.