Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Monitory aktywności

26 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Smartbandy – kontroluj swoje postępy sportowe

Wszyscy sportowcy chcą osiągać coraz lepsze wyniki. Każdy kolejny trening to dla nich szansa na bycie jeszcze lepszym. Satysfakcję stanowi pokonanie dłuższego dystansu lub szybsze przebiegnięcie tej samej trasy. Smartbandy pozwalają kontrolować postępy. Dostarczają informacji o pokonanym dystansie, czasie biegu lub jazdy na rowerze, ale też spalonych kaloriach. Jeżeli Ty również chcesz być na bieżąco ze swoimi wynikami, to opaska sportowa będzie dla Ciebie idealnym gadżetem podczas codziennej aktywności fizycznej.

Opaski sportowe i ich funkcje

Smartband jest Twoim indywidualnym motywatorem, kontrolerem Twoich wyników wyposażonym w wiele funkcji, dzięki czemu możesz się dowiedzieć więcej o swoim treningu niż kiedykolwiek wcześniej. Mierzy konkretne parametry, jak dystans, kroki i spalone kalorie, monitoruje Twoje codzienne cele i jakość snu. Opaska sportowa zastępuje również zegarek, pokazując aktualną godzinę, a nawet datę. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w personalizowany wskaźnik oparty na liczbie kroków. Ponadto może ona łączyć się z aplikacją mobilną w Twoim smartfonie, gdzie masz dostęp do swoich statystyk, a to pozwala Ci porównywać swoje dotychczasowe wyniki. Smartbandy są wodoszczelne, a więc nie musisz zdejmować opaski do kąpieli, a nawet na basenie. Twoja aktywność znajduje się pod stałym nadzorem inteligentnego urządzenia.

Jak wybrać smartband?

Podstawowym kryterium przy wyborze powinny być funkcjonalności. Zastanów się, w jakim celu będziesz używać opaski oraz jakie parametry są dla Ciebie najważniejsze. To jednak nie jedyna cecha idealnie dopasowanego smartbanda do swoich potrzeb i trybu życia. Niektóre opaski sportowe posiadają wyświetlacze, inne pełnią tylko funkcję czujnika, a obsługa odbywa się za pośrednictwem zewnętrznego urządzenia. Jeżeli jednak decydujesz się na model z wyświetlaczem, to zwróć uwagę na jego wielkość. Wszystkie informacje muszą być widoczne. W większości standardowych modeli wykorzystywane są wyświetlacze LED, w innych OLED, jednak te modele charakteryzują się wyższą ceną. Bardzo ważne jest też, jak długo opaska sportowa będzie działać na naładowanej baterii. Im czas ten jest dłuższy, tym wygoda użytkowania większa.

Aby przesłać dane z opaski na urządzenie mobilne, musimy nawiązać łączność. Opaski sportowe obsługują standard Bluetooth, niektóre również dodatkowo Wi-Fi oraz zapewniają łączność przez USB. Nie bez znaczenia jest też obudowa i jakość wykonania urządzenia. Niech będzie to materiał solidny, z dodatkowymi zabezpieczeniami, co wpływa też na wodoszczelność urządzenia.

Pozostaje jeszcze kwestia designu. Smartbandy występują w bardzo różnych kształtach, kolorach i wzorach. Występują klasyczne czarne opaski sportowe o minimalistycznym i uniwersalnym wzornictwie, jak też kolorowe oldschoolowe smartbandy i eleganckie, pasujące nie tylko do sportowych stylizacji.

Smartband dla sportowców i aktywnych amatorów

Opaski sportowe polecamy zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i amatorom rekreacyjnie uprawiającym sport. Dzięki nim zyskasz większą motywację do zwiększania intensywności treningu. Wiedząc, że jesteś coraz lepszy, zechcesz poprawiać swój wynik z każdym kolejnym treningiem. Smartband to wsparcie także dla Twojego zdrowia. Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje snu, który nie może być zbyt płytki, ponieważ organizm nie regeneruje się wtedy dobrze i nawet długi sen nie dostarczy Ci odpowiednich pokładów energii. Monitoruj swoją aktywność, stawiaj sobie coraz bardziej ambitne cele, pokonuj swoje słabości i bądź lepszą wersją samego siebie! Sprawdź również krokomierze w ofercie Decathlon.