Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Markery karpiowe, sondowanie dna

3 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

Markery karpiowe

Markery karpiowe mają różne przeznaczenie. Są to akcesoria dla wędkarzy, którym zależy na precyzyjnych, skutecznych i obfitych połowach. Korzystają z nich zarówno doświadczeni, jak też początkujący karpiarze. Możemy wyróżnić ich kilka rodzaje, które sprawdzają się w konkretnych warunkach i umożliwiają realizowanie zamierzonych celów. W ofercie Decathlon znajdziesz markery karpiowe zarówno do oznaczania łowiska, jak również sondowania dna. Który przyda Ci się najbardziej? A może potrzebujesz kilka rodzajów markerów?

Marker karpiowy, czyli znacznik o różnym przeznaczeniu

Marker karpiowy wykorzystujemy do oznaczania łowiska, gdzie łapiemy. Są takie miejsca, gdzie jest idealna głębokość sprzyjająca przebywaniu karpi. Ryby wybierają sobie środowisko, w którym się często pojawiają z uwzględnieniem różnych warunków tam panujących. Bardzo trudno jest rzucić zestaw dokładnie w to samo miejsce. Oznacza się je wtedy markerami karpiowymi. Inne ich zastosowanie to również oznaczania, ale tym razem miejsca do nęcenia. To skuteczny patent, jeżeli to samo miejsce chcemy nęcić przez dłuższy czas. Tak oznaczone sprzyja lepszego i bardziej precyzyjnemu zarzuceniu zanęty czy też posłaniu zanęty na łódce zanętowej. Jednym z rodzajów markera karpiowego jest marker do sondowania dna. W naszym sklepie dostępne są tego typy markery o dobrze widocznym kształcie i wyróżniającym się kolorze.

Dla wymagających wędkarzy dostępny jest cały wachlarz produktów na biwak karpiowy oraz wszelkie niezbędne akcesoria karpiowe.

Jak wybrać marker karpiowy?

Najprostszym i też najczęściej wybieranym markerem jest model typu H. Jest to sznurek zawinięty na plastikowy element w kształcie litery H. Takie markery karpiowe mają często różne kolory, dzięki czemu możemy z nich korzystać na obszarze jednego zbiornika, oznaczając poszczególne łowiska. Innym rozwiązaniem są markery karpiowe z lotkami, które zapewniają im pływalność. Do warunków łowiska dopasujesz je dzięki możliwości wymiany lotek w różnych kolorach. Ponadto łączą one funkcję dwóch markerów, jednocześnie pozwalają na oznaczenie łowiska i sondowanie dna. Wędkarstwo nigdy nie było tak wygodne!