Wędki sumowe, kołowrotki sumowe

3 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Wędki i kołowrotki sumowe – złap naprawdę dużą rybę

Dla każdego wędkarza to cenne trofeum. Złowienie suma nie jest łatwym zadaniem. To drapieżca, który wyróżnia się ponadprzeciętną walecznością, dlatego kiedy już udaje się złapać dużą rybę, satysfakcja jest ogromna. Sprzęt, jaki wybieramy na połowy suma, musi być mocny i wytrzymały.. Jakie kołowrotki sumowe są najlepsze? Która wędka będzie najkorzystniejszym wyborem? Odpowiadamy i proponujemy tylko najlepsze rozwiązania.

Kołowrotki sumowe

Kołowrotki sumowe muszą być wytrzymałe, mieć solidną budowę i być z materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest też ich precyzja i oczywiście niezawodność. Przyda się bardzo dobry hamulec, ponieważ sum, który złapał już przynętę, potrafi odpłynąć naprawdę daleko. Przy holowaniu nie może się zacinać, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko zerwania ryby. Ryba jest bardzo silna i często na początku po braniu odpływa na znaczne odległości, co wymusza zamontowanie długiej linki. Sum się zmęczy, a nam łatwiej będzie wyciągnąć go z wody. Kołowrotki sumowe mają zazwyczaj rozmiary od 6000 do 10000-12000, w zależności od metody, jaką łowimy i czy łowimy z brzegu czy środka pływającego. To one są przystosowane do nawijania plecionki o długości, sięgające kilkuset metrów. Wyposażone są też w łożyska, zamknięte w trwałej i solidnej obudowie.

Wędki sumowe

Kołowrotki sumowe to jedne z ważniejszych elementów zestawu. Ale żeby złowić suma, potrzebujesz jeszcze odpowiedniej wędki. Podobnie jak kołowrotek musi być wytrzymała. Do większych osobników przyda nam się wędka z dużym maksymalnym ciężarem wyrzutu, jak np. 400 g. Jeżeli chodzi o długość wędki, to modele sumowe osiągają długości od 3,0 do 3,3 m. Niektórzy decydują się jednak na zakup wędki sumowej, która powinna mieć od 2,7 do 3,0 m.

Przy połowach sumów przydadzą się więc dobre i solidne, z mocnym hamulcem kołowrotki sumowe oraz wytrzymała, o dużym maksymalnym ciężarze wyrzutu wędka. To podstawa Twojego zestawu, który musisz uzupełnić jeszcze o kilka ważnych dodatków. Wszystko znajdziesz w sklepie Decathlon!