Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Przynęty sumowe

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Przynęty sumowe – miękkie przynęty na dużą rybę

Sum jest rybą, której nie należy lekceważyć. Łatwo jest przecenić swoje umiejętności i skuteczność wybranego przez siebie sprzętu. To ryba bardzo silna, którą złowimy tylko na odpowiednie przynęty sumowe. Muszą charakteryzować się konkretnymi cechami, które dla suma mają znaczenie i skutecznie zachęcą go to podchwycenia haczyka. Niektórzy uważają, że kluczową rolę odgrywa wielkość przynęty, inni koncentrują się na jej zapachu. Co na to sum? Oba tropy są dobre, dlatego powstały przynęty sumowe, które spełniają wymagania wędkarzy, mający świadomość, że przynęty sumowe nie mogą być wyborem z przypadku.

Jakie przynęty sumowe proponuje Decathlon?

Nasi specjaliści z ogromną precyzją wybierają przynęty sumowe, aby ułatwić Ci trudne zadanie, jakim jest złowienie okazałego suma. W ofercie znajdziesz przynęty sumowe miękkie o różnych rozmiarach, bo jak już wiesz, ich rozmiar ma znaczenie. Mają ok. 15-18 cm, to wystarczająco, aby zachęcić suma do chwycenia za przynętę. Wykonane są z tworzyw miękkich, ale bardzo wytrzymałych i trwałych. Czy wiesz, że sum może mieć nawet 10000 zębów? Musisz jednak wiedzieć, że nie są one tak ukształtowane jak zęby szczupaka i sandacza, a więc nie wbijają się w skórę. Ma to jednak ogromne znaczenie dla skuteczności zacięcia. Przynęty sumowe charakteryzują się bardzo realistyczną oraz naturalną wibracją, co wpływa na efektywność połowów.

Co to jest przynęta Madcat?

Innym rodzajem przynęty, jaką proponujemy, jest przynęta Madcat. To oryginalny clonk teaster, który posiada jeden gumowany hak. Odpowiada on za minimalizowanie pola magnetycznego, które skutecznie płoszy sumy. Waży ok. 100 g i ma haczyki w rozmiarach 10/0 i 8/0.