Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Piłeczki golfowe

11 artykuł artykułów

Sortuj

 

Piłeczki golfowe dla początkujących i zaawansowanych golfistów

Porównując ze sobą poszczególne modele, na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż niewiele się różnią. Kiedy jednak jesteśmy już doświadczonymi graczami, to wiemy, co oznacza, że piłka golfowa jest z małym spinem, jak na jakość gry wpływa jej twardość i dlaczego istotne jest, aby zapewniała stromy, wyższy lot. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z golfem, potrzebujesz piłeczki, która znacznie lepiej wybacza błędy podczas uderzenia i poprawia ich precyzję. W sklepie Decathlon dostępne są piłki golfowe, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas nauki, jak też zawodowej gry. Są sprzedawane pojedynczo bądź w zestawach.

Jak zbudowana jest piłka golfowa?

Piłeczki golfowe muszą spełniać pewne warunki, nie mogą być mniejsze niż 42,67 mm, a także przekraczać wagi 45,93 gram. Do ich produkcji wykorzystuje się różne materiały, co warunkuje ich właściwości i trwałość. Są to m.in. plastik, guma i żywica, niekiedy uzupełnia się je o inne dodatki. Składają się z jednej lub kilku warstw. Piłka golfowa jednowarstwowa jest najtwardsza i polecana początkującym graczom. Zapłacisz za nią najmniej, jednak możesz być pewien ich stosunkowo dużej trwałości. Dwuwarstwowa to najpopularniejsza opcja, jaką można spotkać na rynku. Jej wnętrze wypełnione jest żywicą, co przekłada się na osiągane odległości. Trzy warstwy to piłki golfowe miękkie, którymi grają osoby zaawansowane. Cechują się doskonałą kontrolą lotu.

Dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

Piłki golfowe dla początkujących są najtańsze. Gracz nie ma jeszcze określonej techniki gry, a piłki często się gubią. Nie warto jest więc decydować się na większe inwestycje. Muszą być jednak trwałe i pozwalać uzyskać duże odległości. Dla średniozaawansowanych polecamy piłeczki golfowe z małym spinem, o twardej powłoce. Zawodowcy sięgają z kolei po piłki z miękką powłoką, która zapewnia lepsze czucie. Sprawdź również kołeczki w ofercie Decathlon.