Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rowery dla kobiet

70 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

ROWERY DAMSKIE

Co widzisz przed oczami, kiedy myślisz „rower damski”? Klasyczny rower miejski typu damka. Czy to oznacza, że kobiety dobrze radzą sobie na rowerze tylko w mieście? Oferta rowerów damskich pokazuje jednak, że ich możliwości są znacznie większe. Szosa i górzysty teren – kobiety w takim środowisku czują się naprawdę świetnie. Oczywiście jest to kwestią indywidualną, dlatego dla rowerzystów płci żeńskiej mamy kilka ciekawych propozycji i nie ograniczyliśmy się tylko do klasycznych damek.

Rower o kobiecych kształtach

Smukłe, stylowe i eleganckie, czyli rowery produkowane z myślą o kobietach. Klasyczne miejskie rowery mają nisko poprowadzoną górną rurą ramy lub po prostu są jej pozbawione. Ma to ułatwić wsiadanie na rower i zsiadanie z niego. Kierownica może być w niektórych modelach nieco bardziej przybliżona do siodełka, co jest uwarunkowane różnicą w budowie ciała kobiet i mężczyzn. Kobiety mają zazwyczaj krótsze ręce i dłuższe nogi, dlatego taka konstrukcja zwiększa ich komfort jazdy. W rowerach miejskich siodełko jest szerokie i na takie powinny się zdecydować kobiety, które oczekują od jednośladu komfortu podczas jazdy po mieście. To także wynika z innej budowy ciała – mężczyźni mają węższe biodra i miednicę.

Kilka kilogramów mniej

Rower damski, niezależnie od tego, czy jest to rower miejski, szosówka czy MTB, powinien być lżejszy niż ten, na którym jeżdżą mężczyźni. Zdarza się, iż producenci redukują ich wagę nawet o 1-2 kg. W tym celu wykorzystują aluminiowe ramy, rezygnując z cięższych stalowych konstrukcji. Należy również mieć na uwadze fakt, że kobiecy rower często posiada więcej gadżetów, niż rower mężczyzny, który może dodać mu z kolei kilogram lub dwa. To kolejny argument, który potwierdza, że wybór lekkiego roweru dla kobiety będzie lepszy dla niej i jej komfortu i wygody jazdy.

W modnej stylizacji

Kobiety, które obserwują zmiany w modzie i pojawiające się trendy, wiedzą, że na czasie są aktualnie rowery stylizowane na wzór rowerów sprzed kilkudziesięciu lat. Są to oczywiście rowery miejskie, chociaż takiego charakteru nadać można także rowerom szosowym, a nawet górskim. Jeżeli chodzi o kolor, to bezkonkurencyjne są kolory pastelowe oraz biel. W takim rowerze nie powinno zabraknąć koszyka przy kierownicy, bagażnika, a także oryginalnej sakwy lub torby. Sprawdź także rowery Romet w ofercie Decathlon.

Rower miejski, szosowy, trekkingowy – ile kobiet, tyle preferencji. Najważniejsze są jednak wygoda, komfort i bezpieczeństwo, a to wszystko może zagwarantować Decathlon.