Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Odzież rowerowa przeciwdeszczowa

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

ODZIEŻ ROWEROWA PRZECIWDESZCZOWA

Za oknem deszcz i ciemne chmury, a Ty w planach miałeś kilkanaście kilometrów do przejechania na swojej szosówce? Z Decathlonem przygotujesz się na takie niespodzianki i pomimo niesprzyjającej pogody będziesz mógł zrealizować swój plan. Odzież rowerowa przeciwdeszczowa powinna znaleźć się w szafie każdego, kto uprawia ten sport niezależnie, czy jest rowerzystą weekendowym czy profesjonalistą, albo doświadczonym kolażem.

Kurtki przeciwdeszczowe

Podczas deszczu ważna jest nie tylko ochrona przed deszczem, ale również możliwość odprowadzenia potu na zewnątrz. Rowerzyści mają do wyboru cienkie kurtki przeciwdeszczowe, które można złożyć tak, że zmieszczą się nawet do niewielkiego plecaka. Warto mieć je przy sobie podczas letnich wycieczek, kiedy temperatura nie jest na tyle niska, że konieczne jest zabezpieczenie się przed chłodem. Gwarantujemy, że zapomnisz, że masz ją w plecaku, a przypomnisz sobie o niej jedynie wtedy, kiedy nad głową zgromadzą się ciemne chmury.

Cienka kurtka przeciwdeszczowa jest jednak pozbawiona membrany, czyli nie najlepiej odprowadza wilgoć. Jako awaryjna kurtka sprawdzi się doskonale, jednak kiedy potrzebujemy solidniejszej ochrony przed deszczem, jak też zimnem i chcemy zapewnić sobie komfort termiczny, należy wybrać tradycyjne kurtki przeciwdeszczowe rowerowe. Wyposażone są w warstwę membrany, a ich tył jest lekko wydłużony, aby chronić plecy podczas jazdy w pochylonej pozycji.

Spodnie przeciwdeszczowe

Powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika przygód. Posiadasz rower górski lub trekkingowy, a wycieczki rowerowe to Twój sposób na spędzanie wolnego czasu? Takie spodnie na pewno Ci się przydadzą. Również one występują w wersji cienkiej i grubszej z warstwą membrany. Niektóre modele mają dodatkowo suwaki przy nogawkach, które ułatwiają ich założenie.

Ochrona przeciwdeszczowa dla głowy, stóp i dłoni

Kiedy pada deszcz koniecznie powinieneś zadbać także o odpowiednie buty rowerowe. Niezawodne są buty trekkingowe, jak też ochraniacze na buty, które zapobiegają przedostaniu się przez nie wody. Ponadto pamiętaj o skarpetkach rowerowych odprowadzających pot, rękawiczkach rowerowychczapki lub komina rowerowego, które oczywiście założysz o specjalny kask rowerowy.