Odblaski

13 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
POKROWIEC ODBLASKOWY NA PLECAK 560
Najlepiej oceniany
Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 500 Fluo
Koniec serii
BTWIN Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 500 Fluo

19,99 zł 29,99 zł - 10 zł

(9)
U Ciebie za 2 dni
Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 560 Fluo PPE
Nowość
Opaska rowerowa na nogawkę
Najniższa cena
BTWIN Opaska rowerowa na nogawkę

9,99 zł 5 zł/pce

(29)
U Ciebie za 8 dni
OCHRANIACZ NA KASK WOWOW
Koniec serii
WOWOW OCHRANIACZ NA KASK WOWOW

39,99 zł 49,99 zł - 10 zł

(5)
U Ciebie za 2 dni
 

Odblaski – bądź widoczny, poczuj się bezpiecznie

Niedostatecznie oświetlona droga, a na niej pieszy lub rowerzysta ubrany na czarno – to sytuacja, która może skończyć się tragicznie. Po zmroku człowiek na drodze jest mniej widoczny, nawet jeżeli jest ona całkiem dobrze oświetlona. To powoduje, że kierowca nie jest w stanie dostrzec go w odpowiednim momencie i odpowiednio szybko zareagować, nie ma szans, by zahamować i bezpiecznie go ominąć. Każdy uczestnik ruchu powinien być widoczny dla innych. Samochody muszą mieć sprawne światła, podobnie jak rowery, a rowerzyści dodatkowo mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych, np. kamizelek i opasek. Pieszy również nie może o tym zapominać. Odblaski to niewielkie gadżety, które ratują ludzkie życie.

Odblaski są modne…

… ponieważ bezpieczeństwo nigdy z mody nie wyjdzie, a więc powinniśmy traktować je priorytetowo. Odblaski występują dzisiaj w wielu wariantach, są również ciekawymi gadżetami, które przekonają do noszenia ich dzieci i młodzież. To już nie tylko kamizelki i odblaski rowerowe, ale też kolorowe opaski, breloczki, smycze, taśmy i naklejki. Można je przymocować do plecaka dziecka, swojej torby, kurtki czy spodni. Tak niewielki element odblaskowy może być dla Ciebie przepustką do dalszego życia. Jego brak wielokrotnie był przyczyną wypadku na drodze. Nawet jeżeli zachowujesz ostrożność i jesteś czujny, nigdy nie możesz być pewien, że nadjeżdżający kierowca również tak dobrze obserwuje drogę.

Wszyscy nosimy odblaski

Elementy odblaskowe spotkamy u pracowników budowlanych i wykonujących prace drogowe. Kamizelki odblaskowe powinny znaleźć się w samochodach wszystkich kierowców, podobnie jak na wyposażeniu rowerzysty. Odblaski zdobią plecaki dzieci oraz strój sportowy nocnego biegacza. To dzięki nim możesz czuć się bezpieczniej i pewniej, wyraźnie zwiększa się szansa, że będziesz widoczny dla kierowców i innych uczestników ruchu. Gdyby wszyscy stosowali się do tej zasady, polskie drogi byłyby bardziej przyjazne pieszym, rowerzystom i biegaczom.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę