Odżywki białkowe

737 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Białko roślinne Weider Vegan czekolada 750 g
Ostatnie sztuki
WEIDER Białko roślinne Weider Vegan czekolada 750 g

89,99 zł 114,99 zł - 25 zł 119,99 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
Odżywka białkowa Whey Protein Vanilla 908g
Najlepiej oceniany
ALLNUTRITION Odżywka białkowa Whey Protein Vanilla 908g

99,99 zł 110,12 zł/kg

(4)
U Ciebie za 2 dni
Odżywka białkowa Whey Protein COOKIES 908g
Najlepiej oceniany
ALLNUTRITION Odżywka białkowa Whey Protein COOKIES 908g

99,99 zł 110,12 zł/kg

(6)
U Ciebie za 2 dni
 

Odżywki białkowe: trenujesz? Twój organizm potrzebuje 2 razy więcej białka!

Buduje nasze mięśnie, paznokcie, skórę i włosy – białko to budulec całego naszego ciała i organizmu. Dostarczamy je wraz z codziennym pożywieniem. Jego źródłem są m.in. chude mięso i ryby, rośliny strączkowe i produkty mleczne. Jeżeli trenujesz, jesteś osobą aktywną i narażasz swój organizm na wzmożony wysiłek i większe obciążenie, to zapotrzebowanie na białko może wzrosnąć nawet dwukrotnie. To oznacza, że białko pochodzące z pożywienia nie zawsze wystarcza na całkowite pokrycie zapotrzebowania. Aby uniknąć deficytu, stosuj odżywki białkowe, skorzystają na tym Twoje mięśnie i metabolizm.

Białko w proszku a aktywność fizyczna

Poziom spożywanego białka zależy od stopnia aktywności fizycznej. W białku zawarte są bowiem aminokwasy, które warunkują rozwój i wzrost tkanego organizmu człowieka. Dodatkowo uczestniczy ono w tworzeniu DNA i hormonów. Odżywka białkowa polecana jest więc dla osób dążących do rozbudowy masy mięśniowej, ale też dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Okazuje się, że białko nie tylko buduje mięśnie, lecz także zwiększa metabolizm.

Przy minimalnym poziomie aktywności fizycznej stosuje się 1-1,5 g białka na kilogram masy ciała dziennie. Bardzo wysoki poziom aktywności fizycznej wymaga zażywania każdego dnia od 2 do 4 g białka na kilogram masy ciała. Trudno zaspokoić to zapotrzebowanie produktami spożywczymi zawierającymi również inne składniki odżywcze, jak węglowodany i tłuszcze, które spożywane w nadmiarze mogą wywołać skutek odwrotny do zamierzonego.

Odżywki białkowe i ich rodzaje

Odżywka białkowa zawiera różne źródła białka. Najpopularniejsze z nich – białko serwatkowe – dobrze i szybko się przyswaja. Będzie więc dobrym posiłkiem przed- i potreningowym. Kazeina z kolei wchłania się znacznie dłużej, dlatego zaleca się jej spożywanie między głównymi posiłkami. Jeżeli jesteś weganinem, wybierz białko w proszku z soi lub groszku.

Nakarm swój organizm białkowym posiłkiem. W sklepie Decathlon stawiamy na różnorodność, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rodzajów odżywek w wielu smakach.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę