Naciągi do rakiet badmintonowych

(3)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Naciąg do badmintona BST930
Najniższa cena
PERFLY Naciąg do badmintona BST930

29,99 zł 3 zł/m

U Ciebie za 2 dni

Badminton – rozgrywaj efektowne sety

Badminton to sport, który lubią mniejsi i więksi miłośnicy aktywnych form spędzania czasu wolnego. Ta prosta gra zespołowa, podobnie jak tenis, może być niezwykle satysfakcjonująca. Do udziału w rozgrywce możemy zachęcić znajomych, przyjaciół i rodzinę, co sprawia, że badminton jest chętnie wybierany w trakcie wakacyjnych urlopów i weekendowych wyjazdów. W dodatku warto podkreślić, że akcesoria do badmintona są łatwe do zdobycia, a przy tym wyposażenie nie jest zbyt rozległe. Mimo to w przypadku tych, którzy angażują się w ten sport bardziej, chodzi zapewne nie tylko o dobrą zabawę, ale też nieustanny rozwój, rywalizację i doskonalenie swojej techniki i umiejętności. To dlatego zwracają oni większą uwagę na jakość sprzętu i obserwują poziom jego zużycia. Na ich wyposażeniu powinien znaleźć się zapasowy naciąg do rakietki. Jego wymiana jest po pewnym czasie konieczna ze względu na to, że rakieta nie jest obojętna na silne uderzenia lotki. To, jaki model się sprawdzi, zależne jest m.in. od czucia, siły naciągu w rakiecie i materiał wykorzystany w produkcji.

Zużywanie się naciągów do rakiet badmintonowych

Naciąg badmintonowy, podobnie jak każdy element sprzętu sportowego, podlega zużyciu. Kiedy następuje odbicie lotki, naciąg do rakietki odkształca się do tyłu, aby zaraz po tym wrócić do swoich pierwotnych kształtów i właściwej pozycji. Następuje jednak również odkształcenie w przód, co nie zawsze jest uwzględniane przy analizie zachowania naciągu podczas odbicia. Wraz z upływem czasu naciągi do rakietek badmintonowych tracą swoje naprężenie. Naciąg zaczyna się też przecierać, a niewymieniony w odpowiednim momencie może się zerwać, najczęściej podczas gry. Taka rakieta nie nadaje się już do dalszego użytku w takim stanie i aby przywrócić jej ten pierwotny, należy wyposażyć się w nowy naciąg do badmintona. Co wybrać? Warto zwrócić uwagę na naciągi Yonex, które używane są przez najlepszych francuskich graczy badmintonowych. Oczywiście kluczowa są trwałość i wytrzymałość, jaką powinna się wykazywać każda struna. W sklepie Decathlon znajdziesz produkty w wysokiej jakości, które podniosą Twój komfort w czasie gry. Naciągi dostępne są w szpulach o różnej długości (np. 10 m).

Wymiana naciągu do badmintona

Można się zastanawiać, kiedy warto zainwestować w nowy naciąg – badminton to bardzo angażująca gra, a co za tym idzie, moment wymienienia naciągu zależny jest od częstotliwości i sposobu grania. Z pewnością warto zareagować wcześniej, zamiast czekać, aż stracimy kontrolę nad uderzeniami. Można też kierować się zasadą stosowaną przez niektórych, że naciąg wymieniamy 3 razy w roku (choć profesjonaliści robią to częściej). Przy wyborze tego elementu wyposażenia należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany – koniecznie musi być możliwie jak najbardziej odporny na ścieranie, jak np. skompresowany nylon. Spotkamy się też z naciągami syntetycznymi, poliestrowymi oraz takie struny, które są wyprodukowane z kilku różnych włókien. Dodatkowo nie bez znaczenia jest średnica naciągu, czyli ilość mm. Grubsze cechują się dłuższą żywotnością, jednak cięższe ułatwiają wykonanie rotacji. Wpływa to również na tłumienie drgań przenoszonych na ramę – jeśli wybierzemy zbyt cienki naciąg, zwiększy nam się poziom wibracji, a przez to obniży komfort gry.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę