Kije do baseballa

12 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Kij bejsbolowy – atrybut pałkarza

W baseballu celem jest zdobycie wszystkich czterech baz, a tym samym odpowiedniej liczby punktów. Na boisku znajdują się 2 drużyny po 9 zawodników każda. Zajmują oni swoje pozycje i mają różne zadania. Mecz składa się z inningów, które podzielone są na dwa półinningi. Jedna z drużyn atakuje, natomiast druga przeszkadza jej w zdobyciu punktów.Atakująca drużyna nazywana jest Team at bat – to ona zdobywa bazy i tym samym punkty. Maksymalnie czterech zawodników pełni w tym czasie funkcję pałkarza, zatem trzymają w dłoniach kije baseballowe. Jeżeli jeden z nich odbije piłkę, rozpoczyna bieg do pierwszej bazy. Druga drużyna, czyli Fielding team, próbuje przeszkodzić w zdobyciu punktu. Znajduje się w niej łapacz, miotacz, trzech strażników baz, trzech zapolowych i łącznik. Pałkarz ma więc bardzo odpowiedzialną rolę, to od niego w znaczącym stopniu zależy przebieg meczu oraz wygrana drużyny. Zawsze jednak liczy się dobra współpraca.

Wybieramy kij do baseballa

Inwestycja w dobry kij bejsbolowy nie tylko pomoze Ci zostać dobrym pałkarzem, lecz także zapewni odpowiednie warunki do trenowania techniki. Kij do baseballa charakteryzuje się lekko stożkowym kształtem i ma zaokrąglony koniec. Profesjonalne kije, którymi grają czołowi gracze, wykonane są z drewna. U początkujących zawodników czy na trening dobrze sprawdzą się jego tańsze odpowiedniki z metalu, np. z aluminium. Są od niego lżejsze, ale też bardzo wytrzymałe. Kij bejsbolowy musi też być odpowiednio dopasowany do zawodnika pod względem rozmiaru. Zależy on od wagi oraz wzrostu gracza.

Kij baseballowy dla dzieci

Wiemy, że baseballem interesują się już najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kije, które pozwolą im postawić pierwsze kroki na boisku. Mają długość 58,5 cm, dostosowaną do wzrostu małego gracza, a ich wierzch pokryty został miękką pianką EVA. Taki sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo i na pewno pozwoli dobrze poznać tę wciąż mało popularną w naszym kraju grę.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę