Piłki do baseballa

(6)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Baseball
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
 

Bez piłki do baseballa nie odbędzie się żaden mecz!

Z baseballem kojarzymy przede wszystkim drewniany kij, który podczas meczu trzyma w dłoni pałkarz. Równie ważna jest jednak piłka odbijana kijem. Trudno sobie więc wyobrazić trening czy mecz bez tych dwóch sprzętów. Baseball to sport popularny przede wszystkim na amerykańskim kontynencie, jednak w Polsce też mamy zacne grono baseballistów, a ten sport trenują nawet dzieci. Piłki do baseballa różnią się od tych, które znamy z bliższych naszemu społeczeństwu sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka czy piłka ręczna. Mają mniejsze rozmiary, są lżejsze i wykonane z wykorzystaniem innych technologii.

Kilka pojęć dla początkujących

W baseballu stosuje się pojęcia w języku angielskim, które każdy zawodnik powinien poznać, aby dobrze odnaleźć się w baseballowym środowisku. Rzucanie piłki to Pitching, dlatego też zawodnik wykonujący rzuty to po prostu pitcher, czyli miotacz. Łapanie piłki to z kolei Catching, a więc gracz odpowiedzialny za jej przechwytywanie to catcher (łapacz). Jeżeli piłka zostaje posłana bardzo daleko i przekroczy krańcowy parawan, mówimy o home run, momencie, w którym pałkarz może zaliczyć wszystkie bazy.

Jak wykonane są piłki do baseballa?

W ciągu jednego meczu wykonuje się średnio ok. 100-120 rzutów, a piłka może się poruszać z prędkością nawet do 170 km/h. Piłki do baseballa wyróżniają się charakterystycznym ściegiem łączącym ich powłokę. W większości przypadków ma on kolor czerwony, podczas gdy piłka może być czarna lub biała. Piłki do baseballa wykonane są z różnych materiałów. Podczas profesjonalnych meczów używa się zazwyczaj modeli skórzanych. Równie wytrzymałe, a jednocześnie tańsze, są piłki wykonane z poliuretanu. Wypełnieniem może być gąbka, guma lub korek. Obwód musi wynosić od 9 do 9,25 cala, a waga od 5 oz do 5,25 oz (oz – uncja). Na start polecamy piankowe piłki do baseballa. Są elastyczne i giętkie, łatwiej je przechwycić. Dzięki płaskim szwom rzut jest skuteczniejszy oraz bardziej precyzyjny.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę