Piłki do baseballa

5 ofert
 

Bez piłki do baseballa nie odbędzie się żaden mecz!

Z baseballem kojarzymy przede wszystkim drewniany kij, który podczas meczu trzyma w dłoni pałkarz. Równie ważna jest jednak piłka odbijana kijem. Trudno sobie więc wyobrazić trening czy mecz bez tych dwóch sprzętów. Baseball to sport popularny przede wszystkim na amerykańskim kontynencie, jednak w Polsce też mamy zacne grono baseballistów, a ten sport trenują nawet dzieci. Piłki do baseballa różnią się od tych, które znamy z bliższych naszemu społeczeństwu sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka czy piłka ręczna. Mają mniejsze rozmiary, są lżejsze i wykonane z wykorzystaniem innych technologii.

Kilka pojęć dla początkujących

W baseballu stosuje się pojęcia w języku angielskim, które każdy zawodnik powinien poznać, aby dobrze odnaleźć się w baseballowym środowisku. Rzucanie piłki to Pitching, dlatego też zawodnik wykonujący rzuty to po prostu pitcher, czyli miotacz. Łapanie piłki to z kolei Catching, a więc gracz odpowiedzialny za jej przechwytywanie to catcher (łapacz). Jeżeli piłka zostaje posłana bardzo daleko i przekroczy krańcowy parawan, mówimy o home run, momencie, w którym pałkarz może zaliczyć wszystkie bazy.

Jak wykonane są piłki do baseballa?

W ciągu jednego meczu wykonuje się średnio ok. 100-120 rzutów, a piłka może się poruszać z prędkością nawet do 170 km/h. Piłki do baseballa wyróżniają się charakterystycznym ściegiem łączącym ich powłokę. W większości przypadków ma on kolor czerwony, podczas gdy piłka może być czarna lub biała. Piłki do baseballa wykonane są z różnych materiałów. Podczas profesjonalnych meczów używa się zazwyczaj modeli skórzanych. Równie wytrzymałe, a jednocześnie tańsze, są piłki wykonane z poliuretanu. Wypełnieniem może być gąbka, guma lub korek. Obwód musi wynosić od 9 do 9,25 cala, a waga od 5 oz do 5,25 oz (oz – uncja). Na start polecamy piankowe piłki do baseballa. Są elastyczne i giętkie, łatwiej je przechwycić. Dzięki płaskim szwom rzut jest skuteczniejszy oraz bardziej precyzyjny.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę