Rękawiczki OCR, czapki i opaski

(9)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Czapka z daszkiem do biegania Kalenji
W zestawie taniej
OPASKA DO BIEGANIA WIELOFUNKCYJNA
Najniższa cena
Mitenki żeglarskie Tribord 500
Najlepsza jakość i cena
Opaska do biegania damska
Najniższa cena
KALENJI Opaska do biegania damska

14,99 zł

(56)
U Ciebie za 2 dni
Rękawiczki 500
Koniec serii
CORENGTH Rękawiczki 500

34,99 zł 39,99 zł - 5 zł

(41)
U Ciebie za 2 dni

Biegi OCR – co to takiego?

Bieganie to najprostszy i jeden z najbardziej efektywnych sposobów na poprawę swojej kondycji, jak i wzmocnienie naszego ciała – w trakcie tej aktywności zaangażowany jest nasz cały organizm. To właśnie dzięki temu posiada tak wielu sympatyków w każdym wieku. Mimo tak dużej popularności, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bieganie może posiadać różne odmiany. Jedną z nich jest OCR. Co to takiego?W Polsce znamy je pod nazwą biegów ekstremalnych lub biegów z przeszkodami. Sam skrót wywodzi się natomiast z języka angielskiego i oznacza Obstacle Course Racing, co w wolnym tłumaczeniu może oznaczać wyścig z przeszkodami. Są doskonale znane na całym świecie, szczególnie w USA, jednak i w Polsce zaczynają cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. W ich trakcie zawodnicy muszą mierzyć się nie tylko z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów, ale również własnymi słabościami. Jak się okazuje, dla wielu zawodników taka konfrontacja staje się nieopisanym źródłem endorfin. Przykładowe przeszkody, z jakimi muszą zmierzyć się uczestnicy podczas zawodów to: pokonywanie kilkumetrowych ścian, przeskakiwanie przez opony, wspinanie się po linie, czy bieg przez kilkadziesiąt metrów w błocie sięgającym pasa.

Biegi przeszkodowe – jakie wyposażenie?

Jak można zauważyć, OCR, z których w Polsce najpopularniejszym jest Runmageddon, nie należą do najprostszych dyscyplin sportowych. Oczywistym jest, że będą wymagać od nas właściwego przygotowania pod kątem fizycznym – znaczna część uczestników przygotowania do zmagań rozpoczyna jeszcze na wiele miesięcy przed startem.Kolejny element, o który należy zadbać przed wyścigiem, to właściwa odzież sportowa, która powinna być odpowiedniej jakości. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że kiedy będziemy pokonywać naprawdę trudny dystans, nasza odzież będzie przemoczona i pobrudzona. Stąd nie warto na tę okazję przeznaczać swojego ulubionego stroju do ćwiczeń, gdyż może ulec zniszczeniu.Warto jednak zaopatrzyć się w odzież, która będzie wygodna i jednocześnie funkcjonalna. W trakcie treningu dobrze postawić na przewiewne i odprowadzające wilgoć materiały. Optymalnym rozwiązaniem będzie termoaktywna koszulka z długim rękawem. Dzięki niemu unikniemy bolesnych otarć na skórze, które mogą pojawić się w trakcie pokonywania przeszkody.

Rękawiczki OCR – jakie wybrać?

Akcesorium, w jakie powinna zaopatrzyć się każda osoba biorąca udział w biegach ekstremalnych, są rękawiczki. To element wyposażenia, który podobnie jak świetnej jakości buty, może w znaczny sposób wpłynąć na nasz komfort w czasie zmagań, a także zadecydować o ich wyniku.Dlaczego właściwe rękawiczki są tak istotne w przypadku OCR? Biorąc udział w biegu z przeszkodami, napotykamy różne przeszkody i wyzwania. Jedne z nich mogą wymagać podciągania, inne łapania, a jeszcze inne chwytania. Brak rękawic może sprawić, że nasze dłonie będą się bardziej pocić, przez co trudniej będzie o dobrą przyczepność. Jednocześnie zapobiegają one wszelkim otarciom czy bolesnym odciskom. To optymalna ochrona Twoich dłoni i palców w naprawdę niesprzyjających warunkach.W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór rękawiczek dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu z pewnością wybierzesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź również pozostałe przydatne akcesoria, jak czapki z daszkiem i opaski do biegania.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę