Kije golfowe

299 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Dwustronny ręcznik do golfa
Ostatnie sztuki
INESIS Dwustronny ręcznik do golfa

24,99 zł 54,99 zł - 30 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Kije golfowe – kompletuj swój zestaw golfowy

Golf nie należy do sportów, których można się nauczyć w kilka godzin. Wydaje się, że technika jest łatwa do opanowania, dopiero kiedy wykonujemy swoje pierwsze uderzenie, przekonujemy się, że przed nami długie treningi i ciężka praca. To jednak nie zniechęca amatorów, którzy czerpią ogromną przyjemność z gry nawet w początkowej fazie nauki. Każdy gracz, amator i zawodowiec, powinien posiadać swój kij golfowy, który będzie dopasowany do jego poziomu zaawansowania, preferencji i stylu gry. Dobór odpowiedniego sprzętu warunkuje postępy w nauce i szansę na osiąganie szybkich efektów. Kije golfowe decydują o precyzji uderzenia i jego jakości. To razem z piłeczkami golfowymi podstawowe wyposażenie każdego golfisty.

Kije golfowe dla początkujących

Powinieneś posiadać kilka kijów, ponieważ każdy przeznaczony jest do wykonywania innych uderzeń- krótkich oraz długich. Jak wynika z reguł gry, możesz mieć w swojej torbie na polu golfowym do 16 kijów. Wśród nich nie może zabraknąć kijów typu putter, sand wedge do gry z bunkra, ironów numerowanych od 5 do 9 fairway woods. Jeżeli dopiero zaczynasz i nie planujesz dużych inwestycji w sprzęt, to wybierz kije golfowe tj. iron o grafitowym lub stalowym shafcie. Jeżeli zależy Ci na szybkim swingu, lepiej sprawdzi się stalowy shaft. Potrzebny Ci będzie także puter i kij golfowy do krótkiej gry, np. sand wedge.

Kije golfowe dla zaawansowanego gracza

Jeżeli jesteś już bardziej doświadczonym graczem i wiesz, czego oczekujesz od swoich uderzeń, możesz wybrać kije golfowe, które będą dopasowane do Twoich warunków fizycznych, tempa swingu i umiejętności posługiwania się poszczególnymi typami kijów. Jeżeli posiadasz powtarzalny swing, z łatwością określisz, jaka będzie najlepsza dla Ciebie twardość shaftu. Równie istotny przy kijach golfowych jest ich uchwyt, który musi zapewniać dobre trzymanie, a jednocześnie pochłaniać drgania. Przykładem takiego uchwytu jest grip WINN Dri-Tac.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę